„Navrhujem uložiť obžalovanému Jozefovi Majskému trest deväť rokov odňatia slobody, obžalovanému Patrikovi P. osem rokov a obžalovanému Dávidovi B. súhrnný trest osem rokov odňatia slobody a zrušiť pôvodný rozsudok,“ skonštatoval prokurátor.
Všetci traja obžalovaní by mali podľa jeho názoru dostať peňažný trest vo výške 5000 eur a súd by ich mal zaviazať k náhrade spôsobenej škody.
Peter Filip, obhajca obžalovaného Jozefa Majského, naopak, v záverečnej reči navrhol, aby bol jeho klient spod obžaloby oslobodený. „Bol tu hon na Jozefa M. Trestná vec je vedená od roku 2002, takže je to 13-ročná kauza. Je to jedna z najdlhších živých vecí na Slovensku,“ uviedol okrem iného. Podľa neho sa jeho klient nedopustil žiadneho protiprávneho konania a už vôbec nie toho, ktoré sa mu kladie za vinu. Domnieva sa, že pred súdom neboli vykonané všetky dôkazy tak, ako vyplývajú z rozhodnutia Najvyššieho súdu SR, ktorý už raz verdikt v tejto veci zrušil. Podľa neho mal byť taktiež vypočutý svedok František Matík, ktorého zadržali orgány v Srbsku a aj kvôli ktorého výsluchu bolo pojednávanie odročené na niekoľko mesiacov. „Nebol dôvod tohto svedka nevypočuť, proces jeho vydávania je v behu,“ skonštatoval Filip.
Bývalý Špeciálny súd 27. apríla 2007 odsúdil Jozefa Majského na 12-ročný trest odňatia slobody, Dávida B. na 11 rokov a Patrika P. na desaťročné väzenie. Najvyšší súd SR však verdikt zrušil. Dvere pobočiek nebankových subjektov ostali zatvorené 4. februára 2002 pod zámienkou auditu. Od obyvateľov dovtedy stihli vyzbierať 62,78 miliardy slovenských korún (vyše dve miliardy eur), pričom poškodených ostalo asi 170.000 ľudí. V konkurznom konaní dostali bývalí klienti Horizontu Slovakia naspäť 4,5 percenta zo svojich vkladov, spolu okolo 15,2 milióna eur.