Meno firmy sa v poslednom čase veľakrát spomínalo v súvislosti s kauzou botulotoxínu a otravou Martina D. (43) z Banskej Bystrice. Andrej Kiska sa vo firme osobne informoval, ako v prípade podozrenia na nákazu postupovali orgány verejnej moci. Na ministerstvo zdravotníctva a regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) sa však neobrátil. Stretnutie v závode inicioval prezident, ktorý si prezrel aj výrobné priestory. „Štát by mal vytvárať čo najlepšie podmienky pre fungovanie malých a veľkých podnikateľov a robiť všetko pre to, aby sa im v našej spoločnosti, kde tvoria drvivú väčšinu pracovných miest, darilo dobre a aby im štát nehádzal polená pod nohy,“ informoval Kiska, ktorý bol o zdravotnom stave otráveného Martina informovaný len z médií.
„Veľmi ma to prekvapilo a práve na tomto príbehu sa ukazuje nejasnosť v tom, ako má verejná správa fungovať,“ doplnil s tým, že o podozrení na nákazu sa neinformoval na ministerstve zdravotníctva ani na RÚVZ, pretože nepokladá za úlohu prezidenta, aby vchádzal do detailov celého procesu. „Úlohou hlavy štátu je ukázať dobré príklady,“ dodal prezident. S vedením firmy sa zhodli, že je potrebné iniciovať odbornú diskusiu o procesoch, metódach testovania a pravidlách pre vydanie varovania v prípade podozrenia z nákazy výrobkov.
Prevádzkový riaditeľ firmy Ondrej Lunter nepokladá za podstatné, či zažalujú regionálny úrad verejného zdravotníctva, keďže podľa nich boli neprávom obvinení zo šírenia nákazy botulizmu. RÚVZ tvrdí niečo iné. „Odborní pracovníci k prípadu ochorenia na botulizmus u 43-ročného muža už povedali všetko podstatné a potrebné a za svojimi doterajšími tvrdeniami si v plnom rozsahu stoja,“ uviedla hovorkyňa RÚVZ Mária Tolnayová. Podľa hovorkyne banskobystrickej nemocnice Ruženy Maťašeje anamnéza a klinické príznaky u pacienta jasne poukazovali na otravu jedlom. „Momentálne sa jeho stav zlepšil. Bol preložený na neurologickú kliniku,“ zakončila s tým, že muž je stabilizovaný, pri vedomí a mimo ohrozenia života.