Nie je žiadnym tajomstvom, že obaja túžia založiť si rodinu a mať deti. Doposiaľ sa im však tento sen nesplnil, Adela dokonca prežila bolestivé sklamanie, keď pred dvoma rokmi o dieťatko prišla... Napriek tomu je však známa moderátorka stále odhodlaná ísť za svojou veľkou túžbou - stať sa mamou, aj keby to nemalo byť prirodzenou cestou.
Od nečakanej rany osudu, ktorá zasiahla Adelu Banášovú, ubehli už viac ako dva roky. V septembri 2013 obľúbená moderátorka prišla o svoje nenarodené bábätko. Bola v siedmom týždni tehotenstva. Túto ťažkú skúsenosť prekonala najmä vďaka podpore svojho dlhoročného priateľa Petra Modrovského. Aj keď je túžba stať sa mamou pre Banášovú veľmi silná, zatiaľ nepodlieha žiadnej panike. Práve naopak. Snaží sa otehotnieť. Hoci doteraz sa jej sen nesplnil, verí, že jedného dňa to príde a stane sa mamou. Pre Nový Čas blondínka priznala, že ak neotehotnie prirodzenou cestou, za žiadnych okolností sa nebude brániť umelému oplodneniu. „Neviem, ako veci budú, neviem, čo je pre mňa dobré a správne. Vážim si, čo mám, teším sa zo života, a keď raz v budúcnosti uznám, že aj iná cesta otehotnenia je pre mňa možnosťou, tak sa tým potom budem zaoberať,“ prezradila Banášová, ktorá už pred vyše rokom navštívila odborníka.
„S výživovou poradkyňou som konzultovala stravovanie. Mne ide o to, aby som bola zdravá a správne živená,“ povedala vtedy Adela, ktorá však potvrdila, že so špecialistkou riešila aj otehotnenie. Pri otázke, či to súvisí s jej snahou počať potomka, odpovedala stručne: „Áno, aj.“ Po spoločnom potomkovi už dlhšie túži aj Peter Modrovský, ktorý je pre Banášovú veľkou oporou. „Každý chce mať dieťatko, a aj my chceme,“ povedal dávnejšie Banášovej priateľ.
S vekom plodnosť klesá
Peter Krajkovič, gynekológ, pôrodník zo Sanatória Helios
- Úspešnosť umelých oplodnení závisí od toho, akým meradlom meriate. Základným úspechom je, keď si žena odnáša domov zdravé dieťatko po pôrode, ide o tzv. parameter THBR, take home baby rate - percento odnesenia si dieťatka domov. Jedným z niekoľkých parametrov je percento pozitívneho tehotenského testu. Po umelom oplodnení to predstavuje viac ako 40 percent. Ďalším parametrom je klinické tehotenstvo, ide o to, či je pri plode na ultrazvuku zachytená akcia srdiečka. Úspešnosť umelého oplodnenia veľmi závisí aj od veku ženy a veku jej vaječníkov. Vysvetlím - niektorá tridsaťročná žena má vaječníky funkciou na dvadsať, niektorá na šesťdesiat rokov. Tu je podstatný ultrazvuk a odber krvi na AMH hormón (antimulleriansky hormón). Čím je hladina hormónu v krvi vyššia, tým má žena vyššiu plodnosť a vyššiu šancu na otehotnenie. Pri nízkych hodnotách, pod 1 ng/ml, je plodnosť výrazne nižšia. S vekom plodnosť klesá.
Na dieťati pracujú už štyri roky
jún 2011
Dvojica sa rozišla pre rozdielne predstavy o spoločnej budúcnosti.
január 2012
Párik si opäť k sebe našiel cestu.
jún 2013
Adele sa podarilo s partnerom Petrom Modrovským otehotnieť.
september 2013
Prišla o svoje nenarodené bábätko.
január 2014
Začala navštevovať špecialistku, s ktorou riešila okrem iného aj otehotnenie.
október 2015
Adela uvažuje o umelom oplodnení.