Lenže je ich menšina a pre duchovne menej vyspelú väčšinu tak zastávajú piliere, o ktoré sa musia opierať, aby sa dokázali tiež cítiť vnútorne spokojní a šťastní. Zlatou trojicou tvoriacou stabilný trojuholník sú podľa psychológov z Melbourne kvalitný vzťah, finančná istota a vnútorný zmysel života. "Aby priemerný človek našiel šťastie, musí vedieť vyvažovať všetky tri elementy v každodennom živote," tvrdí profesor Robert Cummins z Deakinovej univerzity.
"Ľudia s nízkymi príjmami môžu ale taktiež cítiť veľmi silný pocit šťastia, keď ich vzťahy a zmysel života sú silno pozitívne," dodáva profesor Cummins s tým, že jeden slabší bod trojuholníka môžu vyvážiť dva iné, ktoré sú skoro stopercentné. Kvalitné vzťahy pritom nemusia byť len vzťahmi láskyplnými a romantickými, ale skôr vzťahy so spoľahlivými ľuďmi, s ktorými môžete zdielať svoje obavy aj úspechy. Najspokojnejší sú v tomto ohľade manželia, ktorí majú fungujúci vzťah.
"Je jedno, ako vysoké príjmy človek má, ale pokiaľ ich skvelo ovláda, potom sa cíti maximálne spokojný," tvrdia ďalej autori z Melbourne. Dôležité teda nie je, koľko peňazí človek zarobí, ale ako s nimi vie nakladať. Najneuchopiteľnejšou kategóriou je potom zmysel života. Ten človek môže vidieť vo všeličom. Napríklad aj vo vzťahoch a finančnej istote. Väčšinou však zahŕňa taktiež zamestnanie, koníčky a činnosti, ktorým človek venuje väčšinu času každý deň.