25.10.2015 19:40 | Šport | Hokej

Hokejová Tipsport liga: Drámu v Trenčíne rozuzlili až samostatné nájazdy

V šlágri 16. kola hokejovej Tipsport ligy prehral na svojom ľade v tabuľke tretí Trenčín s Nitrou až po samostatných nájazdoch.

Trenčín - Nitra 4:5 pp a sn (1:1, 2:0, 1:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Dlouhý, 30. Gašparovič, 34. Pavlikovský, 43. Jakúbek - 3., 49. Mezei, 42. M. Slovák, 49. H. Ručkay, rozhodujúci nájazd Macík. Rozhodovali: Baluška, Jonák - Kacej, J. Tvrdoň, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1838 divákov.

Hlasy trénerov:

Antoník Stavjaňa, tréner Nitry: "Dôležité bolo, že sme stiahli dvojgólové manko. V prvej časti sme mali niekoľko vyložených šancí, čo sme nevyužili. Dostali sme aj dosť smolné góly. Do zápasu sme poslali štyri formácie. Získali sme prevahu aj väčší kľud. Dva body z Trenčína pre nás majú cenu."

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Bod je pre nás málo. Po druhej tretine sme viedli o dva góly. Dostať gól vo vlastnej presilovke sa nemôže stávať. Musíme sa naučiť byť mentálne silnejší"

Zvolen - Žilina 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 7. Andersons (Jurík, Krejčí), 14. Puliš (Brabenec), 19. Semorád (Puliš, Brabenec), 26. Žilka (Kentoš, F. Fekiač) - 32. Rehák (Konečný). Rozhodovali: J. Konc - Frimmel, Kollár, vylúčení: 3:4 na 2 minúty, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, 1176 divákov.

HKM Zvolen: Baroš - Pokovič. Juraško, Krejčí, Andersons, Bagin, Habšuda, F. Fekiač, Hataš - Semorád, Brabenec, Puliš - Obdržálek, Mráz, Jurík - Kihůfek, Klíma, Ďaloga - Kentoš, V. Fekiač, Žilka.

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (21. Cibula) - Grmna, Kurali, Makovský, Novotný, Bajaník, Brejčák, Ninik, Rogoň - Ri. Huna, Ró. Huna, Švec - Konečný, Valášek, Stupka - Drábek, Ježek, Drevenák - Lipovský, Rehák.

Josef Turek, tréner HKM Zvolen: „Rozhodla prvá tretina, ktorú sme vyhrali 3:0. Narazili sme na silného súpera, ktorý hral agresívny hokej. Pozitívne bolo, že sme sa s tým dokázali vyrovnať a neoplácali sme. Veľmi dobre nás podržal Samuel Baroš. Chcel by som pochváliť celé mužstvo za tvrdú drinu a za veľmi dobrý výkon.“

Milan Jančuška, tréner MsHK Žilina: „Opäť sa ukázalo, aká je dôležitá koncovka a premieňanie šancí, pretože výsledok nezodpovedá priebehu hry. Zvolen perfektný v efektivite. Prvá tretina šesť striel – tri góly. My sme v druhej tretine mali naozaj veľa šancí a treba povedať, že v koncovke sa trápime. Nakoniec sa to ukázalo aj v dnešnom zápase, lebo z toľkých šancí nedať góly, tak to sa nedá vyhrať."

Poprad - Košice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 22. Ťavoda, 47. Štrauch - 6. Lapšanský. Rozhodovali: Lokšík, Stano - Junek, Šefčík, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1880 divákov.

Skalica - B. Bystrica 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 22. Brendl, 37. Komínek, 45. Novák, 60. Brodek - 7. Loskot, 12. Lunter. Rozhodovali: Konc – Stanzel, Synek, vylúčení: 3:5, navyše Ďurák (Skalica) 10 minút za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, striedanie: od 21. Jass namiesto zraneného Pašeka (Skalica), 841 divákov.

Martin - Piešťany 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 4. Tabaček (Tibor Varga), 14. Rusina (Dlouhý, Dírer), 20. Surovka (Tibor Varga, Skladaný), 56. Dírer (Dvořák). Rozhodovali: Lauff, Müllner – Korba, Rovenský, vylúčení: 5:8, navyše Hrehorčák (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2500 divákov.