Len z trezorov centrálnej banky v Mosule to bolo 429 miliónov dolárov. Pravidelné príjmy má najmä z ropných polí. Na predaji ropy zarobí mesačne 50 miliónov dolárov. Časť ropy dokonca spracuje vo vlastných rafinériách. Vyberá dane, konfiškuje, žiada výkupné. A rozpredáva pamiatky nevyčísliteľnej hodnoty, ktoré sú staré tisíce rokov.
Islamskí teroristi si svoje finančné príjmy chránia. Zdroje z vykradnutých bánk i konfiškovaného majetku sa však míňajú. Len nové územia im môžu priniesť ďalšie peniaze. Obrovské ropné polia sú istým zdrojom zisku. Vyvážajú najmä surovú ropu, a to až 50-tisíc barelov denne. Takto sa ropa pašovala už za Saddáma Husajna, ISIS iba zlepšil systém. Na prepravu používa cisterny a menšie tankery. Ropa zo Sýrie putuje cez Turecko za 10 až 35 dolárov za barel (bežná cena je 50 dolárov). Väčšina asi z 10-tisíc až 20-tisíc barelov denne z irackej produkcie zas putuje do primitívnych rafinérií ISIS. Radikáli sa z nej snažia vyrábať rôzne produkty, nakupujú technológie, najímajú odborníkov.
Obrovské príjmy majú za „všimné“, ide o mýto za prepravu cigariet a alkoholu, napriek tomu, že islamské právo šaría ich zakazuje. Peniaze do vrecka radikálov plynú aj z únosov, cena za kresťanské dieťa je okolo 20-tisíc dolárov. Cez takéto „dane“ zarobia denne milión dolárov. Za ropu a plyn kupec platí na účty žien bojovníkov v Ankare alebo v Istanbule, na územie Islamského štátu vozia peniaze v hotovosti. Islamský štát kontroluje zdroje plynu a vody či polia so pšenicou. Veľkú časť príjmov má ISIS z toho, čo považuje za bezcenné: pamiatky staré tisíce rokov. Putujú na ázijské trhy a do súkromných zbierok.