Tlačovú agentúru Reuters o tom v sobotu informovali bezpečnostní predstavitelia.
"Chceme zistiť, či napríklad niekto neprekĺzol okolo bezpečnostných pracovníkov alebo detektorov kovov. Takisto sa snažíme zistiť nejakú nezvyčajnú aktivitu medzi policajtmi alebo letiskovými zamestnancami," dodal jeden z predstaviteľov pre Reuters. Jeho vyjadrenia sú prvým náznakom, že egyptské úrady majú zrejme podozrenie, že na lietadlo bol spáchaný bombový atentát - ako to tvrdí niekoľko západných vlád a tajných služieb, vrátane britských a amerických.
Predstavitelia letiska a bezpečnosti v Šarm aš-Šajchu dnes začali prešetrovať aj tamojší personál a pozemnú posádku, ktorá prišla do kontaktu s havarovaným lietadlom ruskej spoločnosti Metrojet. Po štarte v letovisku na pobreží Červeného mora sa stroj zrútil do púšte na egyptskom Sinajskom polostrove, už po 23 minútach letu. Zahynulo všetkých 224 ľudí na palube, väčšinu obetí tvoria ruskí dovolenkári.
Egyptskí predstavitelia dodali pre agentúru AP, že úrady vypočúvajú letiskový personál a preverujú najmä tých zamestnancov, čo pracovali priamo v lietadle ruskej spoločnosti.
Havária lietadla z 31. októbra je ďalším veľkým úderom pre ťažko skúšaný egyptský turistický priemysel, ktorý už vážne poškodzuje niekoľko rokov trvajúci politický zmätok v krajine. V Egypte po havárii stroja uviazli desaťtisíce ruských dovolenkárov, pretože vláda v Moskve najprv z bezpečnostných obáv pozastavila všetky komerčné lety do Egypta. Teraz ich musí prepraviť do vlasti.
Ruský vicepremiér Arkadij Dvorkovič v sobotu vydal vyhlásenie, že kontrolu nad registráciou pasažierov odlietajúcich z Egypta do Ruska preberá egyptská armáda.
Ruské aerolínie posielajú do Egypta lietadlá, aby previezli do vlasti celkovo okolo 80.000 Rusov - väčšina z nich sa nachádza v letoviskách na pobreží Červeného mora.
Dvorkovič uviedol, že len dnes odišlo do Ruska desať letov s uviaznutými dovolenkármi.