Informovali o tom svetové agentúry. Polícia podnikla od nedele večera okolo 20 razií, medzi zatknutými však stále nie je hľadaný Salah Abdeslam, jeden zo skupiny atentátnikov z Paríža. Úrady v pondelok podľa agentúry DPA potvrdili, že od nedele predviedli na vypočutie 21 osôb. "Všetky predmety zhabané počas domových prehliadok momentálne skúmame," uvádza sa vo vyhlásení prokuratúry s tým, že pri jednej z razií sa našlo 26.000 eur. Polícia prehľadala ďalších päť domov v bruselskom regióne a dva v oblasti Liége.
Prokuratúra doplnila, že vozidlo značky BMW, ktoré v nedeľu utieklo pred políciou v meste Liége, bolo identifikované a zistilo sa, že "s prebiehajúcou operáciou nemá nijaký súvis". Podľa niektorých správ, ktoré sa v nedeľu objavili v médiách, mal totiž hlavný podozrivý v parížskych teroristických útokoch utekať z Belgicka vo vozidle značky BMW. Vidieť ho mali na diaľnici E40 smerom k nemeckej hranici. V uliciach Bruselu a celého bruselského regiónu platí už tretí deň mimoriadna bezpečnostná situácia. Vláda nasadila armádu a políciu, ktorej hliadky strážia citlivé ciele a dôležité inštitúcie.
K ďalšiemu zrevidovaniu bezpečnostnej situácie a prehodnoteniu stupňa ohrozenia v bruselskom regióne dôjde na zasadnutí bezpečnostného kabinetu dnes popoludní.
Belgický premiér Charles Michel v nedeľu večer po krízovom zasadnutí Národnej bezpečnostnej rady oznámil, že pre bruselský región s 1,2 milióna obyvateľov zostáva minimálne do dnes v platnosti štvrtý, najvyšší stupeň ohrozenia, vyhlásený v sobotu, čo znamená, že hrozba útoku je "vážna a bezprostredná". "Čoho sa obávame, je útok podobný tomu, ktorý sa stal v Paríži, niekoľko jednotlivcov by mohlo v tom istom čase spustiť niekoľko útokov na viacerých miestach," povedal na tlačovom brífingu.
Okrem výluk mestskej dopravy a obmedzenia obchodnej, kultúrnej a športovej činnosti sa vládne nariadenie týka aj škôl, ktoré v bruselskom regióne zostanú dnes zatvorené. Pre zvyšok krajiny platí tretí stupeň, čo znamená možnú a pravdepodobnú hrozbu.