Potvrdil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Podľa Peskova takéto stretnutie nie je naplánované. "V harmonograme žiadne kontakty nie sú," uviedol. Hovorca však súčasne nevylúčil, že Putin sa v kuloároch parížskej konferencie stretne s americkým prezidentom Barackom Obamom. Najnovšie napätie vo vzťahoch medzi Tureckom a Ruskom spôsobil incident z minulého utorka, keď turecká stíhačka F-16 v pohraničí medzi Sýriou a Tureckom zostrelila ruský stíhací bombardér Su-24, ktorý bol na misii na podporu pozemných operácií sýrskej armády voči protivládnym povstalcom. Rusko v reakcii na to pristúpilo k celému radu diplomatických a ekonomických opatrení.
V snahe vyriešiť krízovú situáciu vyvolanú zostrelením ruského bombardéra Erdogan koncom minulého týždňa žiadal Putina o schôdzku v rámci parížskej COP21 a neúspešne sa pokúšal spojiť sa s ním aj telefonicky. Neskôr v súvislosti s incidentom s ruským lietadlom vyjadril ľútosť, keď počas víkendu vyhlásil: "Všetci si želáme, aby sa to nestalo, ale stalo sa. Dúfam, že niečo také sa už nikdy nebude opakovať." Na stretnutí so svojimi priaznivcami ešte podotkol, že obe strany by k tomuto incidentu mali zaujať pozitívnejší postoj.
Počas uplynulého víkendu Putin podpísal výnos, ktorým nariadil uvalenie ekonomických sankcií na Turecko. Medzi nimi je zákaz dovozu niektorých tovarov z Turecka, najímanie tureckých štátnych príslušníkov ruskými firmami a pozastavenie bezvízového styku. Súčasťou ekonomických opatrení je aj zákaz predaja zájazdov do Turecka, ktoré je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých Rusov, ako aj charterových letov medzi oboma krajinami. Svetoví lídri obe strany vyzvali, aby sa pokúsili zmierniť vzniknuté napätie. To by totiž podľa nich mohlo teraz ohroziť medzinárodné úsilie v boji s militantnou organizáciou Islamský štát a pozastaviť diplomatické snahy o sprostredkovanie mierovej dohody v Sýrii.