Doteraz sa Briti do spojeneckého bombardovania zapájali len v Iraku. Pre rozšírenie náletov hlasovalo 397 poslancov, proti ich bolo 223, informovala agentúra AP. Pre schválenie bola potrebná väčšina, teda aspoň 174 hlasov.
Hlasovaniu v Dolnej snemovni predchádzala viac ako desaťhodinová rozprava. Britský premiér David Cameron v nej vládny návrh na rozšírenie boja proti radikálom obhajoval okrem iného argumentom, že "kult smrti", ktorý IS predstavuje, ohrozuje aj Britániu. Tá vraj nesmie svoju "národnú bezpečnosť zveriť do rúk iných", zdôraznil premiér s pukázaním na USA a Francúzsko, ktoré už vzdušné útoky v Sýrii vykonávajú.
Vládu dnes podporilo aj zhruba 60 opozičných poslancov, zatiaľ čo niekoľko vládnych konzervatívcov s náletmi v Sýrii nesúhlasilo. Šéf opozičných labouristov Jeremy Corbyn, sám odporca náletov, nechal poslancom svojej strany pre hlasovanie voľnú ruku. V roku 2013 britskí poslanci letecké údery v Sýrii odmietli. Teraz by tam mohli prvý nálety podľa BBC podniknúť zo svojej základne na Cypre počas niekoľkých dní, alebo dokonca hodín.