S odvolaním sa na humanitárnu organizáciu o tom vo štvrtok informovala agentúra DPA. Koalícia pod vedením Saudskej Arábie zasiahla do jemenského konfliktu tento rok v marci leteckými údermi na pozície šiitských povstalcov. Pri stredajšom nálete na nemocnici v Taizz podľa MSF nikto nezahynul, zranenia ale utrpelo prinajmenšom deväť ľudí, z toho dvaja vážne.
"Nie je možné, že by koalícia vedená Saudskou Arábiou o nemocnici Lekárov bez hraníc nevedela," uviedol Jérome Alin, vedúci misie MSF v Jemene. Veliteľstvo koalície vraj organizáciu o svojej prítomnosti v Taizz informovala. Bombardovanie Alin označil za porušenie medzinárodného humanitárneho práva. "Začneme vyšetrovanie," povedal hovorca koalície generál Ahmad Asir s tým, že už požiadal armádu aj MSF o bližšie informácie. Podľa agentúry AFP by to bolo vôbec prvýkrát od začiatku leteckých úderov na Jemen, kedy by koalícia niektorý z incidentov začala vyšetrovať. Nemocnica MFS bola podľa Asírího v blízkosti pozícií šiitských povstalcov a bomby ju zasiahli nedopatrením.
Nemocnice Lekárov bez hraníc sa v poslednej dobe stali obeťou náletov aj v niekoľkých ďalších krajinách zmietaných vojnovými konfliktami. Na začiatku októbra pri americkom nálete zahynulo v zdravotníckom zariadení MSF v afganskom Kunduze 30 ľudí vrátane lekárov a desiatky ďalších boli zranené. V utorok organizácia oznámila, že nemocnice v sýrskej provincii Homs, ktorú podporovala, bola čiastočne zničená pri bombardovaní takzvanými barelovými bombami, teda sudmi naplnenými trinitrotoluénu (TNT), naftou a kusy ocele.