Oneskorenie jeho otvorenia, ktoré bolo naplánované na koniec tohtoročného leta, spôsobili podľa hovorkyne Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucie Forman dodatočné zistenia pri rekonštrukcii objektu.
"Problémy narobila vlhkosť muriva, ktorá si vyžiadala sanačné práce," spresnila Forman. Kompletná vnútorná i vonkajšia rekonštrukcia budovy vo vlastníctve BSK sa začala už v apríli. Súčasťou rekonštrukcie bolo aj vybudovanie bezbariérového prístupu.
"Zariadenie bude mať kapacitu šesť rodinných miest," informoval riaditeľ odboru komunikácie a propagácie Úradu BSK Peter Húska. Spolu s kapacitou prvého Bezpečného ženského domu, ktorý je v Petržalke, budú môcť obe krízové centrá poskytnúť 18 rodinných miest. "Uvedený počet rodinných miest môže v prípade potreby a v súlade s európskymi štandardmi znamenať až 40 lôžok pre ženy a ich deti," vysvetlila Forman.
Ženy a matky s deťmi, ktoré sa stali obeťami domáceho násilia, nájdu v novom Bezpečnom ženskom domove aj odbornú, psychologickú, právnu aj terapeutickú pomoc.
Projekt realizuje Bratislavský kraj v spolupráci s občianskymi združeniami Domov Dúha a Brána do života. Financovaný je z rozpočtov uvedených subjektov, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Nefinancujúcim partnerom je nórske krízové centrum Glamdal Krisesenter IKS. Vklad BSK do tohto projektu bol viac ako 190.000 eur.