Čas Vianoc je nenávratne spojený s nakupovaním darčekov pre našich najbližších. Z predvianočných nákupov sa ale nemusí nutne stať len pusté rozhadzovanie peňazí. Naopak, dá sa na nich dokonca aj zarobiť. Ukážkovým príkladom sú šperky. Jednou z ciest je kúpa takzvaného investičného šperku. Aj keď ide o pomerne nový pojem, mnohí Slováci zrejme takýto šperk už vlastnia, aj keď o tom možno ani nevedia. Na Slovensku je napríklad zvykom, že pri narodení dieťaťa alebo pri iných významných udalostiach, rodina daruje deťom šperky.
Práve takýto šperk môžeme považovať za investičný, keďže uchováva hodnotu pre ďalších potomkov a má potenciál stať sa aj rodinným klenotom. Ten sa môže dediť z generácie na generáciu. Investíciou do šperku peniaze nadobudnú dve podoby. Jednou je darček pre blízkeho a druhou časová schránka s investovanými peniazmi. „V zahraničí sú diamanty a diamantové šperky bežnou súčasťou portfólia investorov, a siahnuť po nich práve v čase Vianoc môže byť spojením príjemného a užitočného,“ vysvetľuje Alojz Ryšavý, klenotník a majiteľ ALO diamonds.
Dôkazov, že diamanty a diamantové šperky majú investičný potenciál, je mnoho. V polovici novembra sa vo švajčiarskej Ženeve vydražil vôbec najdrahší modrý diamant označený ako Blue Moon. Drahý kameň osadený v prsteni kúpil za neuveriteľných 45 miliónov eur hongkonský magnát Joseph Lau. Najzaujímavejšie je však to, že diamant zaobstaral pre svoju sedemročnú dcéru. „Tento rekordný predaj len dokazuje, že v diamantových šperkoch vidia investori veľký potenciál,“ podčiarkuje Alojz Ryšavý.
Renomovaný klenotnícky ateliér ALO diamonds s 20rocnou tradíciou navrhuje a vytvára originálne šperky zdobené diamantmi najvyššej kvality, rovnako aj všetkými druhmi farebných drahokamov, polodrahokamov a perál. Samozrejmosťou je celoživotný servis i záruka na vypadnutie kameňa, ako aj certifikát overujúci pravosť a pôvod kameňa nezávislým súdnym znalcom. Viac informácii o značke ALO diamonds a kolekciách šperkov nájdete na www.alo.sk.