Základom je snaha udržať otepľovanie výrazne pod dvoma stupňami Celzia a čo najviac sa priblížiť hodnote 1,5 stupňa. Dokument by mal byť schválený ešte v sobotu. Na prijatie návrhu vyzval v parížskom Le Bourget zástupcov 196 krajín tiež francúzsky prezident Francois Hollande. Fabius v emotívnom vystúpení predstavený text označil za ambiciózny a najlepší možný kompromis, ktorý odráža pozície vyjednávajúcich strán.
Dohoda je podľa neho dostatočne "diferencovaná, spravodlivá, vyvážená, dynamická aj právne záväzná". "Uznáva prvky klimatickej spravodlivosti a zohľadňuje rôznu zodpovednosť krajín," podotkol francúzsky minister. Podľa prezidenta Hollanda, ktorý vo svojom vystúpení pripomenul aj mesiac staré teroristické útoky v Paríži, môže byť sobota historickým dňom. "Máte možnosť zmeniť svet. Musíte sa jej chopiť," vyhlásil na záver prejavu, ktorý delegáti odmenili potleskom postojačky.
Generálny tajomník OSN Pan Ki-Mun označil návrh dohody o klíme za historický dokument na ceste k nízkouhlíkovej budúcnosti. Aj podľa neho je potrebné urobiť posledný krok a dohodu potvrdiť. Text samotný však ešte delegácie k dispozícii nedostali. Delegáti o dohode, ktorá by po roku 2020 mala nahradiť Kjótsky protokol, jednajú v Paríži od konca novembra. Konferencia mala pôvodne skončiť už v piatok, nad niekoľkými verziami záverečného textu sa ale vyjednávalo dlhšie ako bol pôvodný plán. Podľa Fabiusa sa do finálneho návrhu podarilo zapracovať aj prvky, o ktorých sa pôvodne myslelo, že sa to nepodarí.