Tak sa dostal do dozornej rady Dopravného podniku Bratislava. Ten mu podľa zistení Nového Času vyplácal odmeny, čo je zo zákona zakázané. Navyše, odmeny Švejnovi v majetkovom priznaní chýbajú. Švejna bol v rokoch 2010 - 2014 zároveň bratislavským poslancom. Odtiaľ ho delegovali do dozornej rady Dopravného podniku Bratislava (DPB). Ústavný zákon o konflikte záujmov hovorí, že verejný funkcionár nesmie byť členom dozorného orgánu právnickej osoby, ktorá bola zriadená na výkon podnikateľskej činnosti.
Môže byť jedine vtedy, ak mu neposkytuje finančnú odmenu. To však nebol Švejnov prípad. Podľa materiálov, ktoré má Nový Čas k dispozícii, mu v júli 2011 vyplatili 320 eur a od augusta do decembra 2011 po 300 eur. Prilepšil si tak o 1 820 eur. Švejna sa za svoje konanie a ľudskú chybu ospravedlnil.
„Keď som si uvedomil, že nastal problém ohľadom poberania odmeny z titulu tej funkcie, oznámil som to vedeniu DPB a bol som pripravený situáciu okamžite riešiť. Po dohode s predstaviteľmi som vrátil odmeny za roky 2012 a 2013 a čakal som, že sa nájde spôsob, ako vrátiť aj odmenu za rok 2011,“ vysvetľuje Švejna, ako nastali komplikácie so zaplatenými odvodmi. Hovorí tiež, že odmenu priznal v majetkovom priznaní aj v ročnom zúčtovaní. Faktom však je, že v majetkovom priznaní za rok 2011, ktoré zverejňuje Národná rada SR, táto odmena chýba. Dopravný podnik uviedol, že Švejna sa v októbri 2014 vzdal funkcie člena dozornej rady a o výške jeho odmien nerozhodovali.