Zistil, že prebytok voľných radikálov, korozívne molekuly, ktoré produkujú naše telá, keď spracúvajú kyslík, sú hlavným pôvodcom bolestí hlavy. Spomínaný prebytok totiž spôsobuje v tele nerovnováhu zvanú oxidačný stres - organizmus nemá dostatočnú antioxidančnú obranu na boj s voľnými radikálmi.
Vedci dúfajú, že toto zistenie môže jedného dňa viesť k nájdeniu účinnej liečby migrény, ku ktorej by možno stačilo aj branie vitamínu, napríklad vitamínu C alebo betakaroténu. Klinický psychológ a profesor na mainskej univerzite Jonathan Borkum došiel k tomuto záveru po preštudovaní 2000 prípadov migrény. Oxidačný stres pokladá za "prijateľný spoločný menovateľ všetkých spúšťačov migrény, s ktorými sa stretol v praxi".
Voľné radikály bývajú spájané aj s rakovinou a starnutím. Ani branie vitamínových doplnkov však nemusí byť univerzálnym riešením, píše DailyMail.co.uk. V jednej štúdii sa zistilo, že ľudia užívajúci antioxidančné doplnky mali vyššie riziko smrti ako tí, čo ich neužívali.
Približne 1 z 10 postihnutých migrénou máva záchvaty trvajúce niekoľko hodín s takou intenzitou, že človek nie je schopný normálne fungovať. Elizabeth Loder, ktorá sa v Bostone venuje bolestiam hlavy a na vyššie spomínanej štúdii voľných radikálov nespolupracovala hovorí, že niekedy si ľudia mýlia spúšťače migrény s jej symptómami. Napríklad čokoláda je pokladaná za spúšťač, ale chuť na niečo sladké môže byť symptómom prichádzajúcej bolesti.