Hoci ho už v krvi nemusia mať, za volantom ich môže zradiť bolesť hlavy, únava či nesústredenosť. Ľudia môžu v takomto stave spôsobiť dopravnú nehodu, s riadením auta preto treba počkať. "Odporúčam nesadať si za volant aspoň deň," povedal Ľubomír Okruhlica, riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí (CPLDZ) v Bratislave. Pred jazdou by podľa neho mali vodiči použiť alkoholtester.
Následky alkoholu pomôže po silvestrovskej noci zmierniť oddych, dostatok spánku a tekutín, približne jeden až dva litre vody. Skoršiemu odbúraniu pomôže aj vitamín C. V lekárňach sa predávajú aj rôzne preparáty, ktoré rýchlejšie rozkladajú alkohol. Ako však poukázal Okruhlica, tieto preparáty nie sú schválené lieky. "Medicínsky to neodporúčame, na chvíľu sa človeku uľaví, ale organizmus sa nezregeneruje," upozornil. "Vyrovnávací panák" by vynechal.
K rýchlejšiemu vytriezveniu môže pomôcť aj káva. Kofeín pôsobí ako diuretikum a zrýchľuje vylučovanie alkoholu z tela. Pri normálnych okolnostiach klesne hladina alkoholu v krvi za hodinu v priemere asi o 0,2 promile.