Tento čin pobúril šiitskú komunitu na Blízkom východe, ako aj medzinárodné spoločenstvo, a vyvolal hromadné nepokoje. Skupina rozhnevaných Iráncov dokonca vtrhla do budovy saudskoarabského veľvyslanectva v Teheráne a časť z nej vypálila. V reakcii na sobotňajšie popravy a hlavne popravu známeho šiitského duchovného Nimra an-Nimra, ktorý otvorene kritizoval vládnucu sunnitskú dynastiu Saudov, sa spustili v Iráne a pred ambasádami Saudskej Arábie vo svete mohutné protesty.
V Teheráne skupina výtržníkov vypálila časť saudskoarabského veľvyslanectva na čo následne iránske ministerstvo zahraničných vecí dočasne zakázalo zhromažďovanie pred spomínanou ambasádou, ako aj pred konzulátom v meste Mašhad. Iránske revolučné gardy (IRG) varovali vládnucu saudskoarabskú rodinu pred odplatou. „Rodinu Saudov čaká v blízkej budúcnosti krutá pomsta, ktorá spôsobí pád tohto proteroristického a protiislamského režimu,“ uviedli IRG vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra Mehr.
Nimra an-Nimra považovali za vodcu mladých aktivistov v boji za zrovnoprávnenie so sunnitmi. Na trest smrti bol odsúdený ešte minulý rok, pretože sa podľa obvinení mal dopustiť vyvolávania sektárskych konfliktov a odmietania poslušnosti voči vládcovi krajiny. Znepokojenie nad krokom Rijádu vyjadril podľa agentúry Reuters s odvolaním sa na vysielanie iránskej štátnej televízie aj iránsky najvyšší vodca Alí Chameneí, ktorý vyslovil presvedčenie, že tamojších politikov neminie boží trest. Najmasovejšia poprava za posledné desaťročie vyvolala reakcie aj v mnohých iných krajinách, ktoré tento čin považujú za porušenie ľudských práv.