Tými sú myslení jedinci, ktorí majú psychopatické rysy osobnosti a človeka len pripravujú o energiu a čas, bez toho, aby sami boli ochotní niečo do vzťahu investovať. Medzi najčastejšiu psychopatickú poruchu patrí narcistická. Podľa amerických vedcov je možné narcistickú osobu spoznať jedinou otázkou. A nie je potrebný žiadny zložitý psychologický dotazník.
Tou otázkou paradoxne je, že sa človek spýta, či je dotyčný narcis, alebo nie. Skutočný narcis to totiž nebude vnímať ako nič negatívneho a vlastne to prizná, alebo bude koncept narcistického správania obhajovať.
"Sú to osoby, ktoré majú o sebe veľmi vysokú mienku, ktoré si myslia, že svet sa točí okolo nich a sú absolútnou jednotkou. Sú často arogantné a manipulatívne a veria, že si zaslúžia špeciálne zaobchádzanie. V extrémnych prípadoch nie sú schopní empatie s druhými, pretože sú zahľadení naozaj len do seba," píše New York Magazine rozoberajúci tému narcistickej poruchy osobnosti.
Psychológ Brad Bushman vykonal u dvoch tisíc osôb analýzu ich vlastností v rôznych dotazníkoch. Tak odhalil rýdzo narcistického jedinca. Potom sa všetkých opýtal túto otázku: "Do akej miery súhlasíte alebo nesúhlasíte s týmto stanoviskom: Som narcis." A odpovedať mali číslom od jedna do sedem. Jednotka znamená vôbec nie som narcistický, sedmička, naopak, som úplný narcis.
"Ľudia, ktorí sú ochotní priznať, že sú narcistickí viac ako iní ľudia, sú vo väčšine prípadov skutočne narcistickí," tvrdí Bushman.