Po siedmykrát má toto prestížne podujatie dobročinný charakter, výťažok poputuje nadácii Socia na zriadenie a prevádzku štvrtého Centra včasnej intervencie na Slovensku, ktoré má pribudnúť v Banskej Bystrici. Hviezdou večera bol Paul Young. Jemu patrilo pódium po polnoci. Zaplnený parket sa zabával pri známych hitoch tohto 59-ročného speváka, medzi nimi Love Of The Common People, Some People, Senza Una Donna, Don't Dream It's Over, I'm Gonna Tear Your Playhouse Down či Come Back And Stay. Pri hite Everytime You Go Away bol spevák milo prekvapený tým, že refrén si s ním zaspievali aj plesoví hostia.
Na svojom konte má Paul Young osem vydaných albumov, takže má z čoho vyberať. Úspech mu priniesol hneď ten prvý No Parlez z júla 1983, ktorý sa dostal na prvé miesto rebríčka albumov. Presne o týždeň oslávi tento sympatický Angličan 60. narodeniny. Úspech u plesových hostí mala aj skupina Modus na druhú. Skupina v zložení Janko Lehotský, Oskar Rózsa, Eugen Vizváry, František Griglák a Martin Valihora so speváčkou Katkou Knechtovou oživila skladby dnes už legendárnej skupiny Modus. Z pódia zazneli songy Keď sa raz oči dohodnú, Kapely starnú, Veľký sen mora či hit Úsmev, s ktorým vyhrala skupina zlatú Bratislavskú lýru. Rovnaký úspech mala speváčka Jana Kirschner so sprievodnou skupinou. Aj ona zvolila známe piesne, pri hitoch Modrá, V cudzom meste, Sama, Miluješ nemiluješ či Na čiernom koni sa parket zaplnil. Jana pripravila aj prekvapenie, keď na pódium pozvala Petra Lipu a v duete zaspievali pieseň Slnko z jej repertoáru.
Ples v opere má charitatívny rozmer. "My sa už niekoľko rokov v rámci Plesu v opere venujeme problematike chorých detí. Vďaka tomu stretávame mnohých odborníkov, ktorí nám aj trocha rozširujú obzory v tejto oblasti. Už keď sme spolupracovali s Perinatologickými centrami, tak sme zistili, že práve tá včasná intervencia je problém. Rodiny s deťmi so zdravotným znevýhodnením majú limitované možnosti, kam sa obrátiť. Vďaka Nadácii Socia sme zistili, že sa to dá riešiť práve prostredníctvom Centra včasných intervencií a že je ich na Slovensku málo, iba tri - v porovnaní s Českou republikou, kde ich je 47. Takže to bolo rozhodnutie, že toto je oblasť a téma, na ktorú by sme chceli upozorniť a ktorú by sme chceli podporiť morálne aj finančne," uviedla pre TASR Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.
"Tento večer je raz v roku a je jedinečný. Teším sa na uvítací ceremoniál aj na podávanie rúk veľmi významným osobnostiam, ktoré sem prídu. Sú to veľmi príjemní ľudia, rád si s nimi podám ruku a porozprávam o programe v rámci plesu. S niektorými sa nevidíme celý rok a práve na plese je na to čas. Nie som síce bravúrny tanečník, ale zatancujem si rád," dodal domáci pán generálny riaditeľ SND Marián Chudovský. "Prestavbu priestorov divadla sme začali v utorok o polnoci, prvá sa montuje podlaha, po nej lustre, materiál priviezlo 20 avií, stavalo 40 ľudí, hotoví sme boli vo štvrtok v noci, aby v deň pred plesom už mali účinkujúci priestor na skúšku a generálku otváracieho ceremoniálu. Celý program bol štylizovaný ako sen, tak sme výzdobu zvolili do poľného štýlu. Demontáž je samozrejme jednoduchšia, stihneme ju za 24 hodín, v pondelok bude javisko scény opäť k dispozícii súboru," doplnil Miloš Pietor, architekt a scénograf plesu.