Mafiánsky boss, ktorý si odpykáva doživotie za 6 vrážd, môže po 25 rokoch požiadať o podmienečné prepustenie. Pokiaľ však rozsudok nadobudne právoplatnosť, sen o slobode môže dostať vážne trhliny. Navyše sa podľa našich informácií pred súd ešte dostanú ďalšie prípady mafiánskych vrážd, ktoré spájajú s Černákom.
Bývalého banskobystrického bossa rovnaký sudca dvakrát predtým spod obžaloby oslobodil, pretože sa nepreukázalo, že skutok spáchal. Odvolací senát banskobystrického Krajského súdu mal však iný názor a prípad vrátil prvostupňovému súdu. Černák si rozsudok vypočuť neprišiel, požiadal totiž, aby sa konalo v jeho neprítomnosti. Sudcovi poslal list, v ktorom mu poďakoval za to, že ho dvakrát oslobodil, vyjadril však presvedčenie, že do tretice padne rozsudok v jeho neprospech „Viem, že budem odsúdený. Na vražde Oláha som nemal záujem. Šlo tam o vybavovanie si účtov a boj medzi dvoma skupinami v košickom podsvetí, pričom Oláh patril do skupiny Borženského,“ napísal z basy v Ilave.
Podľa rozsudku Oláha zavraždili práve v Černákovej kancelárii v Banskej Bystrici, kde ho zvalili na zem, pričom Černák ho mal spolu so Szatmárym začať škrtiť káblom od počítača. Následne mu na Černákov pokyn natiahol ďalší z kumpánov na hlavu igelitové vrece, aby ho udusil. Sudca však obávanému bossovi trest neuložil, keďže si už odpykáva doživotie. „Rozsudok je nezákonný a nesprávny,“ povedala obhajkyňa Katarína Pastorková, ktorá sa k rozsudku vyjadrí po dohode so svojím klientom.
Oláha Černák podľa obžaloby usmrtil v Banskej Bystrici v októbri 1997 s pomocou ďalších osôb. Motívom bolo, že Oláh mal záujem o fyzické odstránenie Černáka, aby sa pomstil za smrť svojho kamaráta, bossa východoslovenského podsvetia Róberta Holuba. Jeho telo potom odviezli za mesto k obci Hrochoť a zakopali ho. Kostra sa našla 12. októbra 2005. Na skutku sa okrem Černáka zúčastnili viaceré osoby, niektoré sú už mŕtve. Spomedzi tých, ktorí stále žijú a v minulosti s Černákom spolupracovali, vypovedali proti nemu Miloš Kaštan a Slavomír Surový. Pri zavraždení boli údajne aj Karol Kollárik z Košíc a Karol Mello z Prievidze.