Inzulín navyše núti telo ukladať glukózu prítomnú v krvi do tukových zásob. A tak ľudia, ktorí pijú a zároveň jedia, rýchlo priberajú. To si uvedomujú milióny žien z celej Európy. Alkoholu sa ale v stresujúcom svete vzdať nechcú, a tak sa vzdajú jedla. Psychológovia tak hovoria o novej generácii alkorektičiek. Anorektičky, ktoré nejedia, aby mohli piť alkohol.
Najčastejšie sú alkorektičky medzi mladšími ženami, ktoré vynechávajú mnoho jedál počas dňa, aby si po práci či večer mohli dopriať viac alkoholu. Lenže vynechávaním jedál sa človek pripravuje o dôležité živiny, nielen o energiu viazanú v sacharidoch a tukoch. Takže čoskoro sa organizmus dostáva do fázy anorexie.
Práve energetický obsah alkoholu uvádzaný na fľašiach podľa britských psychológov prispieva k epidémii alkorexie. Ženy starostlivo sledujú, koľko energie prijmú s alkoholom a vynechajú o to viac jedla.
"Alkorexia je zvlášť alarmujúci trend. Hoci toto správanie sa zameriava na jeden symptóm excesívnej konzumácie alkoholu - priberanie na váhe - podceňuje dlhodobé zdravotné riziko súvisiace s nadmernou konzumáciou alkoholu, zvýšeným krvným tlakom, ochorením pečene a rakovinou, "tvrdí doktorka Sarah Jarvisová z britskej organizácie Drinkaware.