Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

V Bruseli zatkli dvoch mužov: Sú podozriví z napojenia na parížskych útočníkov

V Bruseli zatkli dvoch mužov: Sú podozriví z napojenia na parížskych útočníkov

Zdroj: čtk

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Belgicko zatklo dvoch mužov podozrivých z napojenia na parížske útoky z 13. novembra, pri ktorých zahynulo 130 ľudí a ďalších vyše 350 osôb utrpelo zranenia.

Informovala o tom dnes vo vyhlásení belgická federálna prokuratúra. Dvoch mužov, identifikovaných ako belgický občan Zakaria J., narodený v roku 1986, a marocký štátny príslušník Mustafa E., narodený v roku 1981, zatkli pri dvoch domových raziách v bruselskej štvrti Molenbeek, dodala prokuratúra.

"Obaja boli zatknutí za svoje možné prepojenie s rôznymi podozrivými v tomto prípade," uvádza sa vo vyhlásení prokuratúry, ktoré citovala agentúra Reuters. "Vyšetrovací sudca v priebehu dneška rozhodne o ich prípadnom vzatí do väzby."
Počas domových prehliadok neboli skonfiškované žiadne zbrane ani výbušniny, informovala ešte prokuratúra.

Autor: © Nový Čas

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace