Táto osemdesiatročná Američanka, pôvodom zo Španielska, bola "susedkou" piatich prezidentov, keď cez 30 rokov protestovala pred Bielym domom proti vojne a jadrovým zbraniam.
Concepción Picciottová, prezývaná Connie či Conchita, žila od roku 1981 v Lafayette parku vo Washingtone v improvizovanom stane, obklopená protivojnovými transparentmi. Na živobytie jej prispievali turisti, ktorým predávala maľované kamene s mierovými heslami. Podľa niektorých bola blázon, pre aktivistov bola hrdinkou. Sama hovorievala, že chce prinútiť ostatných, aby aspoň sebemenšou akciou pomohli zastaviť vojny a násilia, najmä na deťoch.
Práve kvôli dieťaťu Picciotová začala svoj protestný život, keď v roku 1979 po prvýkrát prišla pred Biely dom kvôli tomu, že bola presvedčená o sprisahaní úradov s jej bývalým manželom. Po rozvode totiž prišla o ich adoptívnu dcéru, bývanie i o prácu.
Picciottová sa narodila ako Concepción Martinov v meste Vigo asi v roku 1935. Na prelome 50. a 60. rokov odišla do USA, kde pracovala sprvu ako recepčná na španielskom konzuláte v New Yorku. Neskôr sa vydala za talianskeho obchodníka, s ktorým adoptovala dcérku.
S politickými protesmi pred Bielym domom začala v lete 1981 spoločne s mierovým aktivistom Williamom Thomasom. Picciottová sa objavila aj vo filme - v politickom dokumente amerického režiséra Michaela Moorea Fahrenheit 9/11 z roku 2004.