Zistila, prečo postavili starovekí ľudia Stonehenge na juhu Anglicka a na čo slúžil. Podľa nej to nie je žiadny veľkolepý obradný či mystický monument, ale obyčajný "nočný klub" tej doby. Mal mať vysokú poschodovú nadstavbu z kolov a ľudia sa v ňom schádzali kvôli oslavám, tancu a spevu.
"Archeológovia sú príliš posadnutí datovaním a významom tejto stavby. Ja som sa na to pozrela a napadlo mi, že je to ruina, pomocou svojich dizajnérskych schopností dokážem vrátiť pôvodnú podobu tej stavby. V našej klíme doby bronzovej stále pršalo. A prečo by ste sem pritiahli sedemdesiatpäť obrích balvanov, aby ste si pri nich zatancovali len dvakrát do roka (počas slnovratu)? Keď na to umiestnite strechu, môžete to používať celý rok," povedala Ewbank v rozhovore pre Salisbury Journal.
Stonehenge sama skúmala a objavila štyri veľké línie naprieč strednou časťou, ktoré podľa nej slúžili ako podporné trámy. "Keď sa na to pozriete ako na celok, sedí to absolútne dokonale. Nemusela som pohnúť jediným kameňom. Všetko som nechala tak, ako je.
Ľudia sa ma pýtajú, kde sú teda pozostatky strechy? Na to im poviem, nech sa pozrú na naše opátstva, sú staré len päťsto rokov a nemajú po streche ani pamiatku," dodala Ewbank. Pôvodnú podobu Stonehenge, ako ho ona vidí, navrhla kresbou i umelým modelom v pomere jedna ku desiatim. Guľovitou stavbu doplnila poschodím a špicatou kužeľovitou strechou z kmeňov.