Vyhrali štyri zo šiestich disciplín a tešili sa z víťazstva 29:19. Najrýchlejším korčuliarom sa stal nováčik Detroitu Red Wings Dylan Larkin, ktorý prekonal 20-ročný rekord Mikea Garntnera.
Práve súťaž o najrýchlejšieho korčuliara otvorila celý zaujímavý program. Víťazom sa stal 19-ročný Larkin, keď pri svojom poslednom pokuse dosiahol rekordný čas 13,172 sekundy a zapísal sa do histórie. "Pred záverečnou jazdou som si povedal, že dám do toho všetko. A vyšlo to," povedal Larkin pre nhl.com. Dve dekády držal rekord Gartner, ktorý 4. februára 1996 ako hráč Toronta Maple Leafs prešiel okruh v čase 13,386 vo veku 36 rokov. Larkin vtedy ešte ani nebol na svete, mladý krídelník Detroitu sa narodil až neskôr v tom roku 30. júla.
"Najviac obdivujem, že to dosiahol v takom vysokom veku," dodal Larkin, ktorý zdolal obrancu Nashvillu Predators Romana Josiho (13,527). Súťaž o najrýchlejšieho korčuliara vyhral štvrtýkrát za sebou nováčik. V minulej sezóne dominoval v Columbuse útočník Tampy Bay Lightning Jonathan Drouin, v roku 2012 vyhral Carl Hagelin a rok predtým Michael Grabner. Larkin je jediným nováčikom spomedzi 44 hráčov na tohtoročnom Zápase hviezd.
Druhou disciplínou bol súboj o autora najkreatívnejšieho samostatného nájazdu (tzv. Breakaway Challenge). Víťazom sa stal obranca Montrealu Canadiens P.K. Subban, ktorý sa na nájazd postavil prezlečený za Jaromíra Jágra. Mal jeho floridský dres s číslom 68, prilbu značky Jofa, imitované dlhé vlasy a dlhé nohavice. Jágra svojim kúskom prekvapil a český veterán sa na to výborne bavil. Subban prekonal Pekku Rinneho a potom v štýle niekdajšej Jágrovej oslavy zasalutoval.
"Mám pre neho prácu, keď skončí s hokejom. Mohol by sa stať členom partie cestujúcich Jágrov. Je ich zatiaľ deväť, tak P.K. by mohol byť desiatym v drese Canadiens," smial sa Jágr. Subban prezradil, že to celé vymyslel približne 25 minút pred svojim nájazdom. "Nerád veci plánujem, riadim sa inštinktom. Všetko to bolo na poslednú chvíľu, veľká vďaka patrí pracovníkom štadióna a trénerom, ktorí mi pomohli s vecami. Jaromír vôbec netušil, že sa niečo také chystá," smial sa Subban.
Jeho nájazdy ocenili aj ďalší hráči. "Čierne nohavice, prilba. Nechápem kde to našiel. Bolo to veľmi zábavné," povedal útočník Pittsburghu Penguins Jevgenij Malkin. Fanúšikovia mu odovzdali 31 percent hlasov, čím prekonal obrancu Brenta Burnsa.
Bradatý obranca San Jose Sharks dostal za nájazd, ktorý realizoval so 4-ročným synom Jaggerom 26 percent hlasov.
Burns junior išiel nájazd okrem otca aj s kapitánom "žralokov" Joeom Pavelskim a jeho synom Nathanom. Brankári Cory Schneider a Roberto Luongo nechali na poslednú chvíľku prázdnu bránku a Jagger po Nathanovej prihrávke skóroval.
"Od rána chlapci trénovali tú poslednú nahrávku. Keď však máte dve deti mladšie ako 5 rokov, tak nikdy neviete ako to dopadne. Našťastie to vyšlo," smial sa Burns. Z ďalších pokusov zaujal Matt Duchene z Colorada, ktorý išiel v kovbojskom klobúku, Pekka Rinne chytal s gitarou a James Neal z Nashvillu si na svoj nájazd zobral speváka Dierksa Bentleyho.
V presnosti streľby dominoval kapitán New Yorku Islanders John Tavares, ktorý trafil štyri terče na päť pokusov v čase 12,294 sekundy. Päť striel na štyri terče potrebovali aj Malkin a Pavelski, ale trvalo im to dlhšie ako Tavaresovi. "Boli sme nervóznejší ako si myslíte. Nie sú to bežné veci z tréningu a treba sa naozaj sústrediť," povedal Tavares.
Blízko k stopercentnej úspešnosti bol Malkin, keď v perfektnom tempe trafil prvé tri terče. Potom sa však zastavil, aby vyhecoval publikum a ďalšia strela išla mimo. "Ktovie? Možno keby som sa nezastavil, tak to trafím. Ale nevadí, už som túto súťaž raz vyhral, tak to prežijem," smial sa hviezdny ruský útočník. Z tímu západu mal najlepší čas Corey Perry z Anaheimu Ducks (13,771).
V súťaži Skills Challenge Relay čakali na každého člena družstva úlohy, ktoré preverili jeho schopnosti – strelu z prvej, prihrávanie, kontrolu puku, prácu s hokejkou či presnosť strely. V tejto súťaži vyhrali hokejisti Západnej konferencie v pomere 2:1. Najrýchlejšie štafetu zvládla skupina zo západu tvorená Markom Giordanom, Jamesom Nealom, Vladimirom Tarasenkom, Jymie Bennom, Romanom Josim, Tylerom Seguinom a Devanom Dubnykom s časom 1:27,687.
V súťaži o najtvrdšiu strelu dominoval opäť obranca Predators Shea Webber, keď napálil puk do bránky v rýchlosti 174,6 km/h (108,1 míľ/h). Zámorský rekord od roku 2012 drží slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý sa tento rok na Zápase hviezd nepredstavil. Puk po delovke kapitána Bostonu Bruins dosiahol pred štyrmi rokmi v Ottawe rýchlosť 108,8 míľ za hodinu (175,1 km/h).
Na druhom mieste skončil Steven Stamkos z Tampy Bay, ktorý napálil puk v rýchlosti 103,9 míľ/h. "Chalani mi povedali, že som v podstate vyhral, pretože keď tu nie je Zdeno Chára, tak je jasným favoritom Shea Weber. Jeho sa nedá prekonať," povedal Stamkos.
V nedeľu o 23:00 nášho času sa uskutoční exhibičný zápas v novom formáte, od ktorého si vedenie zámorskej hokejovej profiligy sľubuje ešte väčšiu divácku atraktívnosť. All Star víkend je tento rok bez Slovákov.
Podľa nového systému sa už nebude hrať klasicky jeden zápas, ale miniturnaj s troma duelmi za účasti štyroch tímov reprezentujúcich jednotlivé divízie (Centrálna, Pacifická, Atlantická, Metropolitná). Hrať sa bude rovnako, ako je tomu v predĺžení - 3 proti 3, teda na ľade budú v jednom drese iba traja korčuliari plus brankár. Úspešnejší z dvojice semifinalistov postúpi do finále, víťaz si odnesie prémiu milión amerických dolárov.