Na konečných 56 odchodov sestier k 1. februáru sa vedeniu podarilo nájsť 16 nových zamestnancov. Ďalším siedmim sestrám plynie ešte výpovedná doba. Podľa hovorcu FN Matúša Stračiaka pondelok nemocnicu nezaskočil, pretože na obmedzený režim sa pripravovali a pracovali v ňom už dva týždne predtým. "Žiadna dráma sa nedeje. Takúto situáciu poznáme z letných prázdnin či vianočných sviatkov. Zároveň intenzívne pracujeme na tom, aby sme naše stavy sestier doplnili, sme v kontakte s úradom práce i ďalšími inštitúciami," povedal Stračiak pre TASR.
Vo FN je zatvorená lôžková časť ORL, pacienti sú hospitalizovaní na chirurgickej klinike. Urológia, neurológia, gynekologicko-pôrodnícka klinika a klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktorých sa odchody sestier dotkli, pracujú v bežnom režime, prijímajú však podľa hovorcu menej pacientov. "Máme pripravený program, v ktorom budeme zabezpečovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti tak, aby nebola znížená jej kvalita a spokojnosť pacienta. Je možné, že budeme prispôsobovať program plánovaných výkonov a hospitalizácií," uviedol Stračiak.
Dodal, že pre prípady napr. hromadných nešťastí majú pripravené traumatologické plány tak, aby dokázali zvládnuť každú takúto situáciu. Traumatologicko-ortopedická klinika, urgentný príjem aj všetky jednotky intenzívnej starostlivosti fungujú v štandardnom režime. Sestry, ktoré sú dlhodobo nespokojné s riešením svojich požiadaviek, spustili akciu hromadných výpovedí vlani 25. novembra. Parlament vtedy schválil zákon, ktorý upravil ich mzdy. Platí od januára 2016. Zdravotníci sa sťažujú, že zákon nezohľadňuje ich požiadavky. Minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) ho, naopak, považuje za korektný a solídny. Výpovede označil za protest proti zvyšovaniu platov.