Dirigentom hry Denveru bude Peyton Manning (39) a dirigentom Caroliny bude Cam Newton (26).
Kým o Manningovi sa vie takmer všetko. Veď pochádza z rodiny, ktorá žije americkým futbalom už niekoľko generácií, hovoria im „Boshovci amerického futbalu“. Aj Peytonov otec Archie, aj bratia Eli a Cooper boli skvelými hráčmi. No iba o ňom sa hovorí ako o jednom z najslávnejších borcov v NFL. Ikonický quaterback má pritom za sebou neľahkú sezónu. Na prahu štyridsiatky (bude ju oslavovať v marci) bol dlho zranený, potom obvinený z dopingu, no teraz americké médiá prirovnávajú jeho výkon k hrdinu filmu Revenant (Zmŕtvychvstanie), ktorý dobýja svet. Toto finále by malo byť jeho posledným, hoci koniec kariéry ešte oficiálne nepriznal. Možno až potom, keď sa finále skončí tak, že to bude pre Peytona rozprávkový koniec kariéry.
Ten rozprávkový koniec kariéry sa mu chystá prekaziť quarterback Caroliny, ktorý je z novej generácie na kráľovskom poste, a to o 13 rokov mladší Cam Newton. Tento mladík vyniká výkonmi na ihrisku, ale aj emotívnymi vyhláseniami. Jedným z nich narobil okolo seba pred Super Bowlom riadny rozvrh.
„Som afroamerický quarteback, čo môže veľa ľudí desiť, pretože nevideli nikoho, s kým by mal mohli porovnávať,“ vyhlásil Cam a médiá to hneď premenili na drobné: táto pozícia je historicky určená pre bielych, čím akoby chcel naznačiť, že v NFL sa nájde aj rasizmus. Hoci sa on k tejto záležitosti už odmieta vracať, zdá sa, že otvoril nezacelenú ranu. Potvrdzujú to aj slová Douga Williamsa, ktorý bol pre 28 rokmi prvým afroamerickým quarterbackom, ktorý vyhral Super Bowl. Ten povedal:
„Cam je dospelý človek a žije v tomto svete dosť dlho na to, aby pochopil, že sa niektoré veci dejú len istým ľuďom.“ Newton bude len šiestym černošským quartebackom v Super Bowle a tvrdia o ňom, že sa len zaradil medzi takých predchodcov, ktorí bojovali s presudkami ako bol boxer Muhammad Ali, tenista Arthur Ashe či atlét s päsťou v čiernych rukaviciach na OH 1968 John Carlos.