Žije v druhom najväčšom meste Kao-siung, čo je len hodina cesty autom od mesta Tchaj-nan, kde bolo epicentrum katastrofy. Aj on pociťoval mohutné otrasy, ktoré krajinu postihli, no priznal, neostávalo mu nič iné, ako celú hrôzu prečkať.
Je neodškriepiteľné, že v situácii, keď sa vám v byte či dome začne triasť nábytok alebo začnú cinkať poháre, pociťujete minimálne obavy ak nie strach. Niečo podobné prežíval aj Adam, ktorý v Taiwane pracuje. „Bol to v podstate taký pocit bezmocnosti, pretože človek si uvedomí, že voči takýmto javom vôbec nič nezmôže. Nikto ani nemohol tušiť, ako sa celková situácia vyvinie a je samozrejmé, že sa bojí,“ povedal Novému Času deň po zemetrasení. „Spomínané zemetrasenie sa stalo o štvrtej ráno a trvalo zhruba štyridsať sekúnd,“ opísal situáciu.
A hoci sú na Taiwane všetky budovy prispôsobené týmto podmienkam, zrútenie 17-poschodového komplexu ukázalo, že v bezpečí človek na 100 % nie je nikde. „Pokiaľ bývate v novšej budove, tak vám v podstate ani nijaké vážnejšie nebezpečenstvo nehrozí. Mal som šťastie, že bývam v jednej z nich a toto nebezpečenstvo som so šťastím prečkal. V krajine však odporúčajú, aby obyvatelia začali opúšťať svoje obydlia pokiaľ bývajú na nižších poschodiach. Som rád, že sa mojim priateľom nič nestalo,“ povedal Adam exkluzívne pre Nový Čas. O tom, že sú všetci v poriadku, sa dozvedel vďaka aplikácii na facebooku.