Väčšina ľudí by ani neuvažovalo opustiť svoj domov a cestovať po svete s iba 10-týždňovým bábätkom. Karen Edwards (31) s partnerom Shaunom Bayes z Londýna to ale spravili po narodení ich dcérky Esmé.
Do lietadla maličká nastúpila prvýkrát, keď nemala ešte ani tri mesiace. Rodina spolu preskúmala Áziu, Austráliu či Nový Zéland. Karen zostala na materskej a Shaun sa rozhodol dať výpoveď. Svoje auto predali a dom v Londýne prenajali.
Karen pracovala ako zdravotná sestra. Jej sen chápalo málo ľudí a považovali ju z blázna, že chce cestovať s takým malým dieťaťom. Batoh mala plný detskej výživy. Ako prvé navštívili Írsko, potom Singapur, Austráliu, Indonéziu, Malajziu, Vietnam, Taiwan a dokonca Hong Kong, informuje dailymail.co.uk.
Mamička uviedla, že výlet ich stál okolo 10-tisíc libier. Financovali ho z úspor, z materskej a taktiež Shaun si privyrábal ako tréner. Väčšinu letov si rezervovali minimálne mesiac pre odletom. „Neľutujem to, malá objavila nové obzory. Bola veľmi poslušná a bolo ľahké ju udržať v sedačke, keď sme cestovali,“ uviedla mamička.
Jediné, čo sa Karen nepáčilo je, že jej dcérka sa málo stretávala so svojimi rovesníkmi. „Môžete stále robiť všetko, čo chcete, vrátenie šnorchlovania či potápania. Nedokážem si predstaviť inak strávenú materskú dovolenku,“ povedala. O svojich cestách napísala aj blog s názvom Travel Mad Mum a taktiež zásobuje svoj Instagram zaujímavými fotografiami.
„Chcem sa podeliť o svoje skúsenosti. Hlavným cieľom je inšpirovať rovnako zmýšľajúcich rodičov. Vaše cestovateľské dni nemusia byť u konca. Je to všetko o tom, ako zahrnúť vaše dieťa do vášhpo spôsobu života,“ dodala mamička.
Pozrite si najlepšie triky od Karen, ako cestovať s dieťaťom:
Plánujte dopredu – Pozrite si oblasti, ktoré chcete navštíviť. Hlavne, aké choroby sú tam rozšírené, aby sa dieťa nenakazilo.
Zabaľte menej oblečnia – Niektoré veci po vybalení zistíte, že vôbec nepotrebujete a dokážete sa bez nich zaobísť. Usilujte sa zabaliť veci, ktoré zaberajú málo miesta.
Nosič – určite ho budete potrebovať namiesto kočíka.
Malé hračky – dieťa treba nejako zabaviť, aby sa nenudilo.
Dostatok zásob – detské pochutiny nemajú rovnaké v Ázii ako v Európe.
Nikdy sa nebojte – nechajte vaše dieťa, nech spoznáva veci spolu s vami.