V kauze dvoch mafiánskych vrážd Havasiho alias Havla a Patasyho staršieho Krajský súd vo štvrtok v Bratislave zmietol zo stola odvolanie prokurátora proti rozsudku prvostupňového súdu. Bratislavčania Patrik Vidašič a Marián Gáal sú tak už definitívne nevinní. Po vyhlásení rozsudku neskrývali nad ním spokojnosť. "Zničilo mi to život, mojej rodine, zničilo to moju prácu," povedal po skončení pojednávania Vidašič. Gáal sa vyjadril, že by bol rád, keby sa im ospravedlnili policajti, ktorí boli za ich kauzu povýšení a odmenení.
Trhliny výpovede chráneného svedka
Prokuratúra pohorela pri snahe presvedčiť senát o pravdivosti výpovede chráneného svedka Antona Cvešpera. Predseda odvolacieho senátu Kamil Ivánek vyslovil názor, že Gáal a Vidašič boli usvedčovaní len výpoveďou jedného svedka, ktorého vierohodnosť bola spochybnená výpoveďami ďalších svedkov a alibi obidvoch obžalovaných. Chránený svedok Anton Cvešper na pojednávaní pred viac ako piatimi rokmi tvrdil, že Vidašiča a Gáala sa obával a preto sa k nim pridal na začiatku podnikania v predaji potápačských potrieb začiatkom minulého desaťročia. "Prechodom k takáčovcom, ktorí ovládali časť bratislavského Ružinova, som sa snažil vyhnúť problémom," vyhlásil svedok, ktorý podrobne rozprával ako narastal jeho dlh za ochranu jeho predajne a návrhu, že dlh si môže odpracovať sledovaním ľudí z konkurenčných skupín podsvetia. Rozprával ako sledoval Petra Havašiho, ktorý podľa jeho slov takáčovcom bránil ovládnuť Senec. Petra Havašiho († 31), prezývaného Havel, ktorý patril do skupiny sýkorovcov a jeho meno polícia spájala so seneckým podsvetím. Havašiho zastrelili dávkami zo samopalu 6. júna 2004 na kruhovom objazde na bratislavskom Prístavnom moste v aute Porsche Cayenne. Havasi zomrel po prevoze do nemocnice. Vražedné výstrely sa ozvali zo strieborného Audi A6, keď porsche zastavilo na značke Stop. O život prišiel aj jeho ochrankár Gejza Vesprémyi († 30).
Uniesli čínskeho podnikateľa
Krajský súd zmenil rozsudky nad dvomi ďalšími zo skupiny obžalovaných - bratmi Chlpíkovcami, ktorí sa priznali k únosu čínskeho podnikateľa. Trest pre Ľubomíra Chlpíka 3,5 roka nepodmienečne súd zmiernil na trojročné väzenie. Jeho bratovi Michalovi súd pôvodne nepodmienečný trest 3 roky odvolací súd zmiernil na dvojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov. Súčasne mu uložil ústavné psychiatrické liečenie s odôvodnením, že pobyt Michala na slobode by mohol byť v nebezpečný.