Reklama

Košičania, pozor: Ak ste sa ešte nestihli spamätať z jednej rozkopávky, blíži sa ďalšia!

Košičania, pozor: Ak ste sa ešte nestihli spamätať z jednej rozkopávky, blíži sa ďalšia!

Zdroj: Robo Hakl

Reklama

Mnohí sa ešte ani nestihli zviezť v električkách po zmodernizovaných koľajniciach a o pol roka prídu o ne znova.

Po opätovnom zavedení električkovej dopravy chce košická radnica obnoviť ďalších sedem úsekov. Modernizácia by mala stáť viac ako 105 miliónov €, pričom až 95 percent by mali poskytnúť Európska únia a štátny rozpočet.

Rekonštrukcia by sa mala začať v júli 2016, skončenie prác je naplánované na koniec roka 2018. „Technický stav tratí je v súčasnosti nevyhovujúci a oprava nevyhnutná. Doprava v meste by už nemala byť tak negatívne ovplyvnená, pretože by sa jednotlivé úseky mali robiť postupne v dlhšom časovom období,“ uistil primátor Košíc Richard Raši.

Výsledkom by mala byť podľa jeho slov zvýšená dopravná obslužnosť a znížené náklady na opravu. Zmodernizovať plánujú koľajový spodok, pribudne aj nové trolejové vedenie, upravia nástupné ostrovčeky a vybudujú informačný a kamerový systém. Rekonštruovať chcú napríklad kruhový objazd, Moldavskú ulicu či Komenského ulicu, do budúcnosti sa ráta aj s obnovou koľajníc na Južnej triede, Alejovej ulici a na sídlisku Nad jazerom.

Pribudnú aj elektrobusy

Dopravný podnik kúpi 9 nových elektrobusov za 3,78 milióna €. Z vlastného rozpočtu na to použije iba 189-tisíc €. Schválili to poslanci mestského zastupiteľstva, zvyšok získa z európskych fondov. Počet elektrobusov sa tak v Košiciach rozšíri na 14, pretože Dopravný podnik už v minulosti päť kúpil.

Autor: © Nový Čas

Súvisiace