Na internete totiž ponúkal 25 eur za zabitie migranta v Gabčíkove. Sám čelí obvineniu zo zločinu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, za čo mu hrozí šesť rokov za mrežami. Namiesto toho, aby sekal dobrotu, opäť provokuje. Podal trestné oznámenie na prezidenta Andreja Kisku za vlastizradu. Čo na to hlava štátu?
Toto je fakt zlý sen. Kysučan Dávid namiesto toho, aby rozmýšľal nad tým, čoho sa koncom augusta zverejnením inzerátu dopustil, vybral sa uplynulý piatok na policajné oddelenie v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Prišiel za mužmi zákona, aby podal trestné oznámenie na prezidenta Kisku. „Dopustil sa vlastizrady tým, že tu dá vybudovať základňu NATO,“ povedal Novému Času mladík.
Nič z toho nie je pravda. Slovensko ponúklo len možnosť logistického skladu. Kysučan prezidentovi vyčíta aj jeho prístup k migrantom. „Pomáha utečencom a nepomáha slovenským občanom,“ myslí si Dávid, ktorého polícia za nenávistný inzerát obvinila z podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. „Je to v stave vyšetrovania, súd by mal byť podľa toho, čo som počul, v novembri. Hrozí mi dva až šesť rokov, nebojím sa toho. A neľutujem to, išlo iba o srandu, určite by som nikdy nič také neurobil,“ tvrdí Kysučan.
Nový Čas oslovil aj prezidenta, čo si o tomto trestnom oznámení myslí, no do uzávierky neodpovedal. Zaujímavé je, že Dávida vychovával bývalý sudca Jozef Korduliak, známy aj z kauzy zvráteného žúru v bare Bonanno, ktorý sa súdil s vydavateľstvom Nového Času. On bol tiež na stretnutí justičnej elity Slovenska, ktorá sa zabávala s atrapou samopalu a modrými slúchadlami niekoľko mesiacov po tom, ako Ľubomír Harman v Devínskej Novej Vsi vystrieľal rodinu. Modré slúchadlá spomína v inzeráte aj Dávid. „Inšpiráciu od nevlastného otca som si nebral, keďže ma celý život označoval za neschopného,“ povedal Dávid, od ktorého sa sudca Korduliak dištancoval.
Sám sa mohol dopustiť trestného činu
„Vlastizrady sa môže dopustiť len ten občan SR, ktorý v spojení s cudzou mocou spácha trestný čin úkladov proti Slovenskej republike, teroru, záškodníctva alebo sabotáže, v konaní prezidenta nemožno badať znaky skutkovej podstaty tohto trestného činu. Na druhej strane sa však mohol dopustiť trestného činu práve oznamovateľ, a to trestného činu krivého obvinenia,“ povedal advokát Róbert Bános.