Vo svete sa však preslávil ako otec ázijských mrakodrapov. V roku 1916 sa usadil v Šanghaji, kde zrealizoval viacero významných stavieb. Interiér jednej z nich dokonca na jeho počesť vyzdobili.
Počas svojho takmer tridsaťročného pôsobenia projektoval Hudec v Šanghaji viac ako 50 stavieb. Boli to vily, bytové domy, nemocnice, kluby, banky, kostoly, továrne, pivovar či univerzita. Azda najznámejšou jeho stavbou je Park Hotel Shanghai z roku 1934.
Na Hudeca tu nezabudli, čo dosvedčujú aj priestory hotela, ktoré zdobia fotografie na jeho počesť. „V mrakodrape v Šanghai sú fotky architekta Ladislava Hudeca, ako aj zábery jeho projektov, ktoré je možné vidieť iba v interiéri hotela,“ uviedol čitateľ Nového Času Marián Lažo.
Výstava sa nachádza na prvom poschodí budovy, ktoré je podľa slov Mariána celé venované práve nášmu architektovi a výstavbe mrakodrapu. „Ladislav Hudec mal talent po otcovi, ten bol architektom budapeštianskej železničnej stanice Keleti Pályaudvar,“ dodal čitateľ, ktorý poslal do redakcie vzácne zábery z výstavy.
Jediné dielo na Slovensku
Kúpeľná kaplnka Panny Márie Kráľovnej vo Vyhniach je vôbec jediným dielom Ladislava Hudeca na Slovensku a vyhlásili ju aj za národnú kultúrnu pamiatku. Architekt pripravil návrh na kaplnku v roku 1913, vysvätili ju 26. júla 1914. Bola navrhnutá ako kombinácia kameňa a drevenej konštrukcie. Ako uviedol Vladimír Bevelaqua, starosta Vyhní, stavba kaplnky stála v tých časoch 8 000 korún a prispeli na ňu majitelia kúpeľov, obyvatelia obce a banské mestá v okolí. V súčasnosti sa tu konávajú bohoslužby i svadby.
Medzinárodný hotel
Kuo-ťi fan-tien, doslova medzinárodný hotel, po anglicky Park Hotel, je známa stavba na Nanjing Road v Šanghaji. Projektoval ho slovenský architekt Ladislav Hudec. Hotel postavili v roku 1934. Do roku 1952 bol najvyššou budovou v Ázii, do roku 1983 najvyššou stavbou v Šanghaji. Má 22 poschodí a je vysoký 84 metrov.