Do sietí zachytili aj zaujímavé vtáky, ktoré sa buď u nás nevyskytujú, alebo mali farebnú odchýlku.
Vrchárku čiernohnedú, ktorá mala letieť na juh, zavialo až k nám. Krúžok sa ušiel aj ďatľovi krutihlavovi hnedému či slávikovi modrákovi, ktoré sa už vracajú do Afriky. Popýšiť sa však mohli aj kolibkárikom čipčavým so žltozlatým sfarbením.
Zoológ Národného parku Slovenský kras Milan Olekšák potvrdil, že za 10 rokov sledovania na tomto mieste okrúžkovali už 147-tisíc vtákov a zaznamenali až 122 druhov. „Máme až 31 sietí, ktoré merajú zhruba 250 metrov,“ povedal Stanislav Greš.
Krutihlav hnedý
Je nenápadným ďatľom, špecialistom na mravce. Je rozšírený v Eurázii. Vyhľadáva listnaté a zmiešané lesy. Meno dostal pre správanie. Keď sa cíti ohrozený, naježí perie, rozprestrie chvost, zvesí krídla a krúti krkom a prská.
Slávik modrák
Iným názvom modrák obyčajný je malý vták s dĺžkou tela asi 140 mm. Žije iba na niektorých močaristých lokalitách na južnom Slovensku. Je sťahovavý - zo severu Európy mieri až do tropickej Afriky.
Kolibkárik čipčavý
Odlieta zo strednej Európy do Stredomoria. Odchytili jeho vzácnu farebnú odchýlku - žltozlatého jedinca. Vyskytuje sa v lesoch po celom území Slovenska. Obľubuje listnaté aj ihličnaté lesy, čistinky v lesoch a kríky.
Vrchárka čiernohnedá
Letela zimovať z Ruska do Indie, no namiesto na juh sa vydala na západ. Slovenských ornitológov jej omyl nesmierne potešil, keď ju zachytili práve na mokradi pri Drienovci. Bežne žije na juhu Ázie.