V projekte totiž znížil budovu z plánovaných piatich poschodí na tri a bude tak mať o jedno podlažie viac, ako má súčasná budova. V ideálnom prípade by prístav chceli dokončiť v čase, keď budú finišovať práce na Starom moste. Dôležité slovo má však aj magistrát.
Projekt nového Osobného prístavu sa chystá už niekoľko rokov. „Cítime záujem verejnosti aj magistrátu, aby sa projekt v tejto zmenšenej podobe čo najskôr zrealizoval. Ideálne ešte v čase dokončovania realizácie Starého mosta, aby vynovené verejné priestory mohli čo najskôr používať obyvatelia i návštevníci mesta,“ prezradil pre Nový Čas Martin Paško zo spoločnosti Adom.M Studio, ktorá projekt architektonicky zastrešuje.
Rekonštrukciou nemá prejsť iba samotná budova prístavu, ale aj jeho okolie. Projekt myslí na pokračovanie už existujúcej promenády, zväčší sa zeleň a zelené plochy, zlepší sa organizácia na parkovisku. Podľa podmienok pamiatkarov sa musia v objekte zachovať výtvarné diela. „Požiadavka na zachovanie výtvarných artefaktov vyplýva z potreby ochrany a zachovania výtvarných súčastí architektúry a jej interiérového vybavenia,“ píše sa v rozhodnutí.
Vznikne nový pavilón
Súčasťou zaujímavého projektu je aj vytvorenie nového pavilónu pre turistov na trase Viedeň - Bratislava. Keďže zmluvné vzťahy týchto dvoch metropol rieši magistrát, podmienkou mesta bolo, aby pavilón stál na jeho pozemku. Mestskí poslanci teraz musia rozhodnúť o tom, kedy mesto pozemok investorovi prenajme. „Novovzniknuté priestory budú slúžiť na prezentáciu mesta Viedeň a na predaj lístkov linky Twin City Liner. Podobný pavilón odovzdalo pred niekoľkými rokmi do prevádzky aj mesto Viedeň na prezentáciu slovenskej metropoly,“ informuje Paško.