Na istej webovej stránke narazil na lákavo vyzerajúcu ponuku. Krásne obrázky 3-izbového bytu na Krížnej ulici a na bratislavské pomery veľmi nízké nájomné ho len utvrdili v tom, že toto bude jeho nová adresa prechodného bydliska.
"Byt prenajímal istý Angličan David, ktorý si ho mal kúpiť, keď pracovne fungoval na Slovensku," hovorí Tomáš. Že sa podobné ponuky, keď prenajímateľ bol cudzinec a svoju nehnuteľnosť ponúkal za smiešny peniaz, ukázali ako podvod, v danej chvíli neriešil. Dal tomu šancu.
David (46) sa mu najprv v lámanej slovenčine predstavil ako anglický chemik, ktorý je v súčasnosti v Aténach. Pri dohadovaní konkrétnych podmienok podnájmu prešiel do angličtiny. "Všetko vyzeralo v pohode. Súhlasili sme s vyplatením mesačného nájmu 500 eur a rovnako vysokého depozitu, ktorý by nám vrátil pri odchode z bytu," pokračuje Tomáš.
Problém nastal vtedy, keď sa Davida spýtal na konkrétnu adresu a číslo bytu. "Chceli sme si len cez kataster overiť, či je skutočným vlastníkom bytu," vysvetľuje čitateľ. Tu sa mailová komunikácia prerušila. Tomáš a jeho dvaja spolubývajúci sa tak museli pozrieť po inej ponuke, cenovo na míle vzdialenej tej Davidovej...