Po Nových Zámkoch tak falošný policajt obral dôchodcu o usporené peniaze aj v Nitre.
Scenár bol podobný aj v tomto prípade. Dôchodcu pred domom oslovil muž v civile s tým, že je policajt. Jozefovi povedal, že do jeho bytu sa niekto vlámal, a že to musí vyšetriť. „Ukázal mi aj kartičku s nápisom Polícia, lenže mne vtedy nenapadlo, že tam nemá fotku ani znak polície. Išiel so mnou aj do bytu, hoci pred jeho dverami som si všimol, že nie sú vylomené. Na to mi on hovorí, že zlodeji vedia také zámky otvoriť aj bez poškodenia,“ opísal Jozef začiatok situácie, na ktorú asi do smrti nezabudne.
„Vo vnútri mi nakázal, aby som sa popozeral, či mi nechýbajú peniaze,“ dodal už takmer so slzami v očiach dôchodca. Vtedy totiž urobil chybu, ktorá nahrala falošnému policajtovi. „Keď som vytiahol zo skrine peňaženku, v ktorej som mal okolo 100 €, povedal mi, aby som ju dal do ním pripravenej vreckovky. Aj on mal rukavice, aby nezanechal stopy. Pozrel som sa ešte za košele, kde som mal obálku a v nej 3 700 €, na čo mi on povedal, aby som mu dal aj tú, že ju zoberie so sebou.
Mali sme ísť spolu na políciu, ale od dverí ma vrátil, že vraj potrebuje úmrtný list mojej manželky. Nechápal som prečo, ale šiel som poň, no keď som sa s ním vrátil, on už bol preč aj so všetkými mojimi peniazmi,“ vraví sklamane Jozef, ktorý tak prišiel o celoživotné úspory. Polícia po páchateľovi začala pátranie.
Polícia varuje seniorovPre dôchodcov má polícia vážne varovanie: "Apelujeme na všetkých občanov, ale najmä seniorov, aby si do bytu nevpúšťali cudzích ľudí. Aj osobu, ktorá sa predstaví ako policajt si ľudia môžu preveriť na čísle 158 tak, že sa opýtajú na jeho meno a tiež služobné číslo," vyzýva nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.