Na Komenského ulici v Košiciach sa pokúšal vylákať falošný vodár peniaze od 80-ročnej babky! Tá býva sama, pohybuje sa na dvoch barliach a peniaze si ukrýva v dome. „Keď svokra vošla do výťahu, vošiel s ňou neznámy muž, predstavil sa, že je z vodárne. Tvrdil, že celá ulica bude mať odstavenú vodu na niekoľko hodín,“ opísala Novému Času rozčúlená nevesta.
Falošný vodár požiadal pani, nech si naberie vodu do vane a hrncov. „Keď otvárala dvere na byte, natlačil sa jej tam s tým, kde má kúpeľňu. Medzi rečou sa jej spýtal, prečo si z krku nedá dole kabelku, či jej to nevadí takto doma,“ pokračovala čitateľa v opise správania vodára.
Keď videl, že kabelka nebude, vypýtal si 25 eur za to, že jej napustil vaňu a hrnce. Stará pani si však od muža vypýtala bloček. Príbeh sa skončil šťastne, lebo falošný vodár poň skutočne odišiel, avšak do bytu babky sa už nevrátil. „Bolo by dobré, upozorniť ľudí, aby si dávali naozaj veľký pozor,“ vystríha čitateľka.
Zamestnanci Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti ľudí v bytoch nenavštevujú a ani neinformujú o odstávkach vody. "Ani nemajú dôvod, nakoľko bytové vodomery spravuje správca domu a majitelia bytov nie sú odberateľmi vodárenskej spoločnosti," uviedla Adriana Marušinová z PR agentúry Penelope. Firma ani nemá naplánované odstávky vody tak, ako je to v prípade dodávok teplej vody.
Takto postupujú praví vodári
- informácie o odstávke komunikujú mailom, vyvesením oznamu alebo vhodením oznamu do poštovej schránky
- na ozname je uvedený presný dátum odstávky a telefónny kontakt na zodpovedného pracovníka Východoslovenských vodární
- zamestnanci musia mať preukaz zamestnanca a pracovné oblečenie s označením vodárenskej spoločnosti