Pochváliť sa môže vzácnou zbierkou s názvom „My life as a Bicycle“ - Môj život ako život bicykla. Venuje sa jeho histórii, vývoju, výrobe a formám použitia na známkach, obálkach, pečiatkach a listoch.
Jeho zbierka vyniká tematickým spracovaním a pripomína ilustrovanú encyklopédiu. Vojtech vlastní aj veľkú zbierku medailí. Získal ich na rôznych filatelistických výstavách vo svete.
Takto plynul čas na kolesách v známkach
1886
Chceli ich aj ženy: V tých časoch nežnejšie polovičky nosili sukne, a keďže bicykle mali vysoké koleso, nemohli tieto kostitrasy používať. V roku 1886 vznikli špeciálne upravené tátoše pre dámy.
1890
Leteli tandemy: Novinkou boli bicykle s rámami pre viac jazdcov, tzv. tandemové.
1925
Jazda poležiačky: Aby bolo bicyklovanie pre ženy pohodlnejšie, Švajčiar P. Jaray zostrojil rôzne druhy „ležiacich“ bicyklov.
Na prepravu tovaru: Ľudia si chceli uľahčiť prácu, a tak sa začal využívať aj na prepravu tovaru či osôb. Slúžili na to špeciálne trojkolky s pevnou stavbou predných a zadných nosičov.
Zrod bicykla: Prvý pokus o vytvorenie bicykla sa datuje do roku 1807, ten však bol nedokonalý. Svoju kariéru naplno odštartoval až v roku 1861.
Bicykel a OH: Prvý výherca olympijských hier v individuálnom cyklistickom preteku bol Čech J. Daler. Na počesť jeho veľkého úspechu vydali špeciálnu poštovú známku v roku 1964.
Bratislavské zberateľské dni v Inchebe
- 6. - 7. júna
-190 vystavovateľov z 20 krajín
- poštové známky, staré mince, starožitnosti, pohľadnice, telefónne karty, medaily, minerály