V Londýne skončil na 33. mieste a Slovensku vďaka nemu patrila 18. priečka medzi národnosťami. Milan, ktorý v Martine študuje odbor mechanik počítačových sietí, si začal pamäť cibriť náhodou. „Skúšal som, koľko čísel si zapamätám za desať sekúnd. Zdalo sa mi to málo, tak som si začal pamäť trénovať,“ vysvetľuje.
Po troch mesiacoch si už vedel zapamätať 52 kariet za 30 sekúnd. Postupne sa zlepšoval a zistil, že existuje aj medzinárodná súťaž v zapamätaní. Tento rok bola v Londýne, trvala tri dni a Milan sa na nej zúčastnil ako prvý Slovák. „Najprv som dostal hárok s menami a tvárami, mal som 15 minút na zapamätanie, potom som dostal hárok len s tvárami a musel som doplniť mená,“ opisuje jednu z disciplín. V súťaži musel zvládnuť aj presné poradie náhodných čísel, abstraktných tvarov či slov alebo si zapamätať niekoľko balíčkov pokerových kariet.
„Za hodinu som si zapamätal jedenásť balíčkov (po 52 kariet). Ak by som mal čo len jednu kartu zle, porota mi odráta hneď polovicu balíčka,“ vysvetľuje Milan. Základom je podľa neho tréning. „Mozog pracuje s tým, čo vidí, nemusí vedieť, ako sa daná vec nazýva. Čísla alebo karty v mysli prevádzam na obrázky a z nich si vytváram príbehy, je to aj o kreativite,“ dodal.