Proti nie sú len obyvatelia, ktorým z nového paneláka budú hľadieť rovno do okien, ale aj riaditeľ blízkej školy pre slabozraké a nevidiace deti. Tvrdí, že po postavení bytovky pribudnú v okolí ďalšie autá, ktoré môžu školákov ohroziť. Po dokončení výstavby budú tak len pár metrov od seba stáť na jednej strane úzkej ulice rodinné domy a na druhej nová 6-poschodová bytovka. Developer tu plánuje vybudovať 32 bytov a rovnaký počet garážových parkovacích miest. Obyvatelia okolitých domov, z ktorých mnohí tu bývajú aj pol storočia, sú zhrození. „Nemyslím si, že 6-poschodový barák zapadá do tohto prostredia,“ hovorí Oľga Ballová (59), ktorá žije v rodinnom dome pár metrov od plánovanej bytovky.
Obyvatelia spoločnosti vyčítajú firme, že o výstavbe ich vôbec neinformovala. Obávajú sa aj zhoršenej dopravnej situácie. Noví susedia by im navyše hľadeli priamo do dvora a okien. Súčasťou dokumentácie je aj svetlotechnický posudok, podľa ktorého je vraj všetko v poriadku. „Čas preslnenia posudzovaných obytných miestností okolitých stavieb bude väčší ako minimálny požadovaný 1,5 hodiny denne,“ odkazuje na príslušné normy. Obyvatelia okolitých stavieb majú, pochopiteľne, na normy svoj názor.
Projekt sa nepáči ani riaditeľovi blízkej školy pre slabozraké a nevidiace deti, ktoré sú len dve na Slovensku. „Tu sa úplne zmení kvalita života týchto detí, pretože tu bude premávka, tu sa nebude dať chodiť. Nám to vyslovene nevyhovuje,“ povedal riaditeľ Jozef Šimko. Projekt však už má potrebné povolenia. „Hlavné mesto SR Bratislava súhlasí s umiestnením bytového domu,“ konštatuje sa napríklad v záväznom stanovisku hlavného mesta.