Médiá im nevenovali väčšiu pozornosť. Tamojšie denníky napísali, že protesty prebehli pokojne, polícia musela zasiahnuť len preto, aby zabezpečila prechod turistom. Podľa čitateľa Nového Času Dominika Smreka bolo mužov zákona vraj viac ako samotných demonštrantov.
Komentár Dominika Smreka z Washingtonu
V čase, keď som prišiel do hlavného mesta Spojených štátov, ako každý turista som musel pocítiť tú energiu vo vzduchu, ktorá dýchala z konfliktu v Sýrii. Deň prvý bol zaujímavý, davová a masová psychóza, akú poznáme z amerických filmov. Ľudia protestujú a chodia do kruhu.
Skoro som sa tou psychózou dal strhnúť a išiel protestovať aj ja. No jedna vec mi nesedela. Celý protest bol vedený jedinou organizáciou a vyzeral umelo. Pripadalo mi to ako hra pre médiá, veľké divadlo. To bol protest pred Bielym domom. Na druhý deň išli demonštranti od Bieleho domu až po Capitol. Bolo tam však oveľa menej ľudí ako pred Bielym domom. Po mojom rozhovore s novinárkou z Libanonu, ktorú poznám z hotela, kde bývam, bola očividne dôvodom nízkej účasti strata chuti protestovať proti vojne v Sýrii.
Medzi protestujúcimi bolo veľa ľudí, ktorí vyzerali, že sú ochotní vrhať sa jeden na druhého, ak by situácia v proteste prepukla do agresie. Medzi protestujúcimi boli hlavne ľudia, ktorí vyzerali ako príslušníci národov arabských krajín.
Celkovo po týchto dvoch dňoch pozorovania protestov, rozprávania sa s novinármi mám dojem, že celá situácia ohľadne Sýrie je len umelo nafúknutá mediálna bublina. Tak ako veľa iných fám, ktoré sa hovoria v Európe o USA, no po navštívení tej-ktorej krajiny sa presvedčíte o opaku. Či už je to o kultúre, politike, ľuďoch alebo rasizme.
Názory redakcie sa nemusia stotožňovať s názormi autora komentára, ktorý zodpovedá aj za jeho vecný obsah.