"V druhom ročníku som neabsolvovala povinný predmet za tri kredity, doteraz si to nikto nevšimol, a to som už štvrtáčka," prezradila študentka Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. "Opil som sa a nechal sa presvedčiť, aby som išiel na skúšku, na ktorej som nemal čo hľadať. Dal som ju na D," priznal študent Prešovskej univerzity. "Pri písaní bakalárky som nepohol ani prstom. Celú mi ju napísala mama," znie tajomstvo poslucháča Technickej univerzity v Košiciach. "Chýbajú mi skúšky, na ktorých nám istý pedagóg rovno nadiktoval aj odpovede," nabonzoval na neznámeho vyučujúceho študent Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
Na sociálnej sieti a stránke priznaj.sk sa denne objavujú nové a nové anonymné priznania. Pokiaľ by ich študenti uverejnili pod vlasným menom, mohlo by im to poriadne skomplikovať situáciu. Aj anonymné zážitky vysokoškolákov však môžu poškodiť meno konkrétnej školy. Na stránkach sa objavujú už aj prvé neprajné komentáre, ktoré môžu pochádzať od pedagógov. "Obdivujem vašu kreativitu či istú dávku drzosti a hlúposti," začína negatívny komentár, ktorý študentov informuje, že to, čo si na stránke prečítal prenesie aj do reálneho života, minimálne si medikov "podá" na cvičeniach. To, či komentár naozaj pochádza od pedagóge nie jasné, keďže je tiež publikovaný anonymne.
Vedenie vysokých škôl o stránkach s kontroverzným obsahom zväčša vie. Mnohí z nich však spochybňujú pravidvosť jednotlivých príspevkov. "Zaregistrovali sme existenciu stránky. Anonymné priznania virtuálnych študentov nemajú nijakú váhu. Sú produktom fiktívnych osôb s rôznym úmyslom: zabaviť, exhibovať či ublížiť," uviedla Dana Petranová, dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Za súčasť študentskej recesie považujú študentské priznania aj na Univerzite Komenského. Problém vidia skôr so zverejňovaním konkrétnych mien. "Veríme, že študenti preukážu na primeranej úrovni svoj vzťah k humoru a recesii, dodržia pravidlá slušnosti a v takomto prípade budeme stránke a jej prispievateľom fandiť. Zo strany študentov zároveň predpokladáme uvedomenie si tej skutočnosti, že prípadné uvádzanie konkrétnych mien môže mať napriek "anonymite" zdroja na internete/sociálnej sieti právne následky," vyjadrila sa prorektorka UK v Bratislave Mária Patakyová.
Čas.sk oslovil aj ďalšie tri univerzity. Prešovská univerzita sa týmto aktivitám študentov vôbec nechcela vyjadrovať. Prorektor UMB v Banskej Bystrice si existenciu stránok zatiaľ nevšimol. Prorektor pre vzdelávanie Technickej univerzity v Košiciach si uvedomuje, že priznania môžu do istej miery škole uškodiť. "Ide o situáciu (a nie je v našej každodennej praxi ojedinelá),kedy nie je možné účinne sa brániť. Podľa nášho presvedčenia verejnosť chápe, že ide o výroky vyvolané najmä ponúknutou príležitosťou prejaviť sa, a ktoré nemusia mať nič spoločné so skutočnosťou. Ja osobne, za zodpovedného považujem, v tomto prípade aj (alebo najmä) správcu média, ktoré verejné šírenie anonymných výrokov umožňuje," uviedol Pavel Raschman z univerzity v Košiciach.