Zrejme v duchu prehlbovania nadštandardných medzinárodných vzťahov osadili dopravné značky tak, ako to bežne vídať len vo Veľkej Británii, v Japonsku či Austrálii.
"Vieme, že veľa Slovákov pracuje v Anglicku, ale prečo musíme mať na cestách ich značenie?" pýta sa čitateľ, ktorý nás na svojské móresy v Stakčíne (okr. Snina) upozornil. V nenápadnej obci na východe Slovenska si totiž na ľavú stranu ciest osadili rovno dve značky, podľa starostu Jána Kerekaniča veľmi na výber nemali. "Žiaľ, umiestniť značky na pravej strane sa nedá, lebo na ul. Cirkevnej sú na pravej strane obchody a značka by bránila pri zásobovaní. Na ul. Parkovej by zase bránila vo vjazde do dvora," ozrejmil situáciu v obci, uvedomujúc si, že v cestnom zákone by takéto neštandardné riešenie len márne hľadal. "Vieme, že značky sú osadené v rozpore s platnou legislatívou," priznal Ján Kerekanič, no vzápätí dodal: "Na budúci rok budeme riešiť dopravnú situáciu na ul. Parkovej. Projekt už máme schválený. Pri tejto príležitosti nájdeme aj miesto pre značku na pravej strane ulice," sľubuje hlava obce.
Že svojrázne osadenie dopravných značiek v Stakčíne nemá so slovenským štandardom nič spoločné, potvrdili aj z Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Humennom. "Dopravné značky majú byť osadené na pravej strane cesty. Túto záležitosť sme ďalej predložili na Okresný dopravný inšpektorát Humenné na preverenie," informoval riaditeľ Peter Solej.