Ak máte sklon prispieť každému, kto sa vás obtrie, zbystrite pozornosť! Po bratislavských obchodných centrách (a nie je vylúčené, že len tam) sa pohybujú občania neznámej národnosti, ktorí premysleným spôsobom od vás vytiahnu nemalú sumičku peňazí. "Bola som akurát v jednom obchode s oblečením, keď do mňa štuchol chalan tmavšej pleti a bez slova podstrkoval podpisový hárok," hovorí o nepríjemnom zážitku Mariana (26), ktorá sa, ako ďalší pred ňou podpísaní, stala s najväčšou pravdepodobnosť obeťou podvodu.
"Vyzeralo to ako petícia. Mali tam logá Unicef-u a ďalších organizácií a v texte spomínali podporu na výstavbu centra pre hluchonemých. Aj keď sa mi to celkom nepozdávalo, podpisy predo mnou ma presvedčili," krúti neveriacky hlavou Mariana. "Na to, že to so sebou obnáša aj dobrovoľný príspevok, som prišla až pri poslednej kolónke." To sa však už "hluchonemý" muž zberal za ďalšou nič netušiacou dievčinou...
Kým čitateľka predvídavo prispela iba 2,5 eurami, na hárku si všimla aj niekoľko 10-eurových položiek. Pritom nejde o žiadnu novinku, Unicef vo veci podozrivých zbierok pod svojím logom ako i logami Červeného kríža a Svetovej zdravotníckej organizácie podala v júli na Generálnu prokuratúru v Bratislave oznámenie. "Nejde o aktivitu žiadnej zo spomínaných organizácií," zdôrazňuje Anna Beňová z Unicef Slovakia a všetkým, ktorí prídu do kontaktu s týmito podvodníkmi, odporúča okamžite kontaktovať políciu na čísle 158.