Pripravte svoje peňaženky na horšie časy. Podľa múdrych hlav si v oddelení potravín do konca roka priplatíme o 10 % viac! Pod túto uši drásajúcu štatistiku sa nepodpísali len tohtoročné suchá, ale aj rast cien pohonných látok. „Z dlhodobého hľadiska pokles cien potravín ťažko možno očakávať,“ neveští nič dobré prezident Potravinárskej komory Slovenska Daniel Poturnay.
"No čo, nebudeme nakupovať, začneme hospodáriť, doma piecť chlieb na celý týždeň, pestovať zemiaky, kapustu a basta. Aspoň nebudeme mať žiaden cholesterol," poňala správy o zvyšovaní cien potravín s nadhľadom pani Mária. Väčšine Slovákov už toľko do smiechu nie je. "Za posledné tri dni som kúpila v obchode plesnivé zemiakové placky, roztečené zemiaky, plesnivý chlieb a zosušený syr," posťažovala sa na kvalitu slovenských výrobkov nespokojná zákazníčka. "Nedôverujem im, lebo len vkročím dnu a cítim zápach pokazeného ovocia a zhnitej zeleniny - treťotriedny odpad vypestovaný na Slovensku. Mali by všetci pokrachovať, potom by si konečne v tejto krajine začali vážiť spotrebiteľa," nešetrí kritikou čitateľka.
To ďalšia diskutujúca urobila nad slovenskými obchodnými reťazcami definitívny kríž už dávno. "Už roky nekupujem v tejto banánovej republike takmer žiadne potraviny - teda v hypo-, super- a podobných marketoch. Je to všetko sajrajt štvrtej kategórie - smetisko a kompostáreň východnej Európy," pritvrdila čitateľka, ktorá na budúcnosť rozhodne nepozerá cez ružové okuliare. "Doteraz boli v mäsových výrobkoch tony náhrad - teraz už budú zrejme len tie - v práškovom cukre bude ešte viacej kriedy, v múke viacej špiny, do mäsa bude napichané ešte viacej vody," veští Slovensku hotovú apokalypsu očividne nespokojná spotrebiteľka.
Nie je žiadnym tajomstvom, že čoraz viac Slovákov uteká nielen za lacnejšími, ale aj kvalitnejšími potravinami za hranice. A je úplne jedno, z ktorého kraja pochádzate. "V Rakúsku je benzín lacnejší, jedlo lacnejšie, hygiena/drogéria tiež... Je mi jasné, že to je možnosť len pre Bratislavu a ľudí bývajucich blízko, ale potom tu je ešte Maďarsko, Poľsko, Ukrajina...," odporúča na základe vlastných skúseností čitateľ Martin a čitateľka žijúca v Taliansku jeho slová len podčiarkuje. "Potraviny tu majú ceny o niečo nižšie alebo aj rovnaké ako u nás, ale aj platy sú o niečo vyššie," napísala.