„Očakávalo by sa, že prvé cesty predsedu vlády pôjdu na západ, nie na východ. Premiér sa síce vybral na Západ, ale skončil už na recepcii k výročiu kubánskej revolúcie, ktorá potláča ľudské práva,“ vyhlásil.
Sporné je podľa poslanca aj tvrdenie vlády a správy ministerstva zahraničných vecí, že bude podporovať činnosť mimovládnych organizácií. Ako ich ale chce podporovať, keď im berie dve percentá z dane a ohrozuje tak ich existenciu, spýtal sa Galbavý. Pripomenul aj Ficove označenie v Líbyi odsúdených zdravotníkov za páchateľov, za čo sa mu poďakoval líbyjský premiér slovami: ďakujeme, že rešpektujete líbyjské súdnictvo. Je riadna blamáž obetovať sestričky za stále nejasnú opravu líbyjských albatrosov v SR, zdôraznil Galbavý.
Ešte väčším problémom je podľa pozície Kosovo. Slová ministra zahraničných vecí Jána Kubiša, že cesta k nezávislosti je nezvratná ako aj o rozhovore s Vukom Draškovičom o hlasovaní v referende o srbskej ústave, boli nešťastné. Galbavý spomenul aj slová ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka o úplatkoch v zbrojárskom priemysle. Následná podpora Jahnátka predsedom a členmi vlády podľa neho ukazujú, prečo Ficova vláda neprijala program boja proti korupcii.
Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda v rozprave odmietol Ficovu kritiku opozície. Vyhlásil, že podporuje dohodu Kosova a Belehradu pred medzinárodným diktátom. Pripomenul, že v postoji proti nezávislosti Kosova, nanútenej Srbsku medzinárodným spoločenstvom, sa s premiérom Ficom zhodujú.
Galbavý kritizoval zameranie zahraničnej politiky SR
BRATISLAVA - Slová a činy vládnej koalície sa rozchádzajú. Zameranie zahraničnej politiky je lepšie na papieri, ako v skutočnosti, vyhlásil v parlamentnej rozprave k zameraniu zahraničnej politiky pre tento rok poslanec SDKÚ-DS Tomáš Galbavý.
Odporúčame z TIVI.sk
PR článok
Lipozomálne železo
Lipozomálne železo