"Uzáver vystrelil plnou silou a trafil ma do oka," opísal Dušan dramatickú situáciu. Denníku Blesk informuje, že PET fľaša sa takto môže správať, keď je dlhodobo vystavená slnečnému žiareniu a vysokým teplotám. To však nebol tento prípad. Dušan uchovával fľašu v chlade.
Inšpekcia zistila, že výrobca presiahol limit oxidu uhličitého. Dušana rýchlo priviezol kamarát do sokolovskej nemocnice a oko mužovi zachránil chirurg tým, že mu zošil rohovku. Dušan mal šťastie v nešťastí, stačili milimetre a bol by slepý. "Keby bola zhoda náhod ešte horšia, tak by mohlo byť poškodenie nenávratné. Mohlo by dôjsť k ťažkému poškodeniu sietnice," povedal chirurg Andrej Farkaš.
To, že limonáda bola naozaj chybná, potvrdil aj Pavel Kopřiva, hovorca českej štátnej potravinárskej inšpekcie. V obchode, kde Dušan limonádu kúpil, našla inšpekcia ďalšie stovky podobne nebezpečných limonád, ktoré ihneď z predaja stiahli. Hovorca spoločnosti, ktorá limonádu distribuuje uviedol, že k podobnému prípadu došlo prvý raz.
Slováci sa "vybúšnej" limonády báť nemusia. Citrónová limonáda značky Korekt sa totiž na Slovensko nedistribuuje. Vplyvom tepla, slnka alebo zvýšeného množstva oxidu uhličitého v nápoji však môže byť otváranie fliaš so sýtenými nápojmi nebezpečné.