Chlapi 8. marca obdarúvali nežnejšie polovičky kvetinami a vyznávali im lásku, pravda, ak sa predtým na mol neopili na podnikovej oslave MDŽ. Korene sviatku siahajú až do roku 1908, keď štrajkovali newyorské krajčírky za lepšie pracovné podmienky. Po zmene režimu upadol sviatok do zabudnutia.
Praha (1980)
Prezident ČSSR Gustáv Husák v srdečnom rozhovore s delegáciou československých žien pri príležitosti MDŽ
Štiavnické bane (1963) Žiaci základnej školy si príležitosti sviatku nacvičili divadielko o bračekovi a sestričke, ktorí sa stratili. Mamičky detí boli predstavením nadšené.
Praha (1966) Závodný výbor Revolučného odborového hnutia Domu módneho odievania Darex zorganizoval pre svoje pracovníčky takýto žúr.
Velčice (okr. Zlaté Moravce, 1972) Oslavujúce ženy využili MDŽ k predvedeniu krásy miestnych krojov.
Bratislava (1982) Vedenie Chemických závodov Juraja Dimitrova (Istrochem) ďakuje Jaroslave Neuročnej (44) za jej prácu v učtárni. Išlo o slávnostné posedenie s občerstvením pri príležitosti sviatku.
Nitra (1982)
Pri príležitosti MDŽ sa uskutočnila zbierka pre nikaragujské ženy. Členky Okresného výboru Slovenského zväzu žien vyhodnocujú dary.
Slovenská Ľupča (okr. B. Bystrica, 1985) „Dnes už len s nostalgiou spomíname na dobré časy,“ napísala Elena Pašková. Takto oslavovali pracovníčky Strojární štátnych lesov Slovenská Ľupča.